Portal_background_image

استاندار مركزي: تمهيدات لازم براي تردد زائران اربعين در استان انديشيده شده است

زمانی قمی استاندار مرکزی در ستاد اربعین که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و در محل دفتر ایشان برگزار شد، گفت: تمهیدات لازم برای امنیت و تسهیل تردد زائران عتبات عالیات در استان اندیشیده شده است.

زمانی قمی استاندار مرکزی عنوان کرد: در استان مرکزی بعنوان استانی که در مسیر عبور زائران عتبات عالیات قرار دارد، در راستای خدمات رسانی ، تامین وسیله نقلیه از استان و خارج استان برای انتقال زائرین و همچنین موضوعات امنیتی تمهیدات لازم اندیشیده شده است .

استاندار مرکزی اظهار کرد: ستاد اربعین استان مرکزی با برپایی بیمارستان صحرایی و اعزام تیم های پزشکی و همچنین اعزام شهردار معین به مهران در راستای تقویت خدمات بهداشتی، درمانی و شهری  به زائران عتبات عالیات  در استان ایلام خدمات رسانی می کند.   

وی بیان کرد: با توجه به حادثه سیل در ایلام یک تیم کمک رسان از راه و شهرسازی استان مرکزی برای ساماندهی مسیرهای ارتباطی و جاده های استان به ایلام اعزام شده است که ماشین آلات ارسالی  تا برگزاری مراسم اربعین در استان ایلام خواهند ماند تا در صورت نیاز به اقداماتی نظیر تعریض جاده و ... مورد استفاده قرار گیرند.

زمانی قمی ابراز کرد: همه دستگاههای اجرایی استان از جمله راه و شهرسازی ،شهرداری و شورای اسلامی شهرهای اراک و ساوه، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اراک و جمیعت هلال احمر با جدیت در این کار ورود پیدا کرده اند تا انشاء الله بتوانیم  به زائران عتبات عالیات خدمات مطلوبی ارائه دهیم.

آیت اله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان نیز اظهار کرد: بدون شک گروه‌های تکفیری و داعش در زمان پیاده‌روی و برگزاری مراسم روز اربعین بیکار ننشسته و به اقدامات جنایت‌کارانه‌ دست خواهد زد که با توجه به این موضوع می‌طلبد همه مسئولان و دست‌اندرکاران هوشیار بوده و در راستای تأمین امنیت زائران بکوشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: مسئولان علاوه بر اینکه امنیت و ایمنی را در مسیر و در شهر کربلا فراهم می‌کنند باید احساس آرامش را نیز در مردم و زائران ایجاد نمایند.

در نجف‌آبادی با بیان اینکه باید اجرای برنامه‌های روز اربعین به دست افراد با کفایت سپرده شود خاطرنشان کرد: افراد باکفایت با مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق می‌توانند از وقوع هرگونه اتفاق و حادثه‌ای در مراسم بزرگداشت اربعین جلوگیری کنند.

وی با تأکید بر اینکه امام حسین (ع) چراغ پرفروغی است که تا ابد روشنی‌بخش قلب دلدادگان است، ادامه داد: حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تنها متعلق به شیعیان نیست و نمی‌توان این بزرگوار را به این مذهب و دین محدود کرد.

وی با اشاره به فاجعه منا در مناسک حج امسال اظهار کرد: تجمع زائران در منا و نبود مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح سبب شد تا بیش از 7 هزار نفر از زائران در مراسم حج امسال در منطقه منا جان خود را از دست دهند که با توجه به این تجربه تلخ ضروری است مسئولان زیربط هوشیاری خود را در تجمع روز اربعین افزایش داده و از بروز چنین حوادثی در کشور عراق جلوگیری کنند.

گفتنی است در این نشست معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی و هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز سخنانی را بیان کردند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها