Portal_background_image

رئيس ستاد انتخابات: تمهيدات لازم براي برگزاري مرحله دوم انتخابات در استان انديشيده شده است

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان در بیست و ششمین نشست این ستاد که با حضور اعضا و فرماندارانی که مرحله دوم انتخابات را برگزار خواهند کرد در محل استانداری برگزار شد، گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری پرشور مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان اندیشیده شده است.

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان اظهار کرد: مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی کاملا رقابتی است و فرمانداران باید نظارت و مدیریت لازم را در راستای برگزاری انتخاباتی پرشور، قانونمند و اخلاق مدار داشته باشند.

وی بیان کرد: طبق قانون دولت مجری برگزاری انتخابات و شورای نگهبان بعنوان ناظر می باشد و غیر از این دو نهاد که طبق قانون وظیفه دارند نباید اجازه داد تا افراد، گروهها و نهادهایی که نقشی در انتخابات ندارند در امور انتخابات وارد شوند.

رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به اینکه در مرحله اول انتخابات برای ورود به مجلس کسب 25 درصد آرا برای نامزدها  لازم بود،  تصریح کرد: در این دوره از انتخابات برای ورود نامزدها به مجلس کسب  اکثریت نسبی آرا به هر میزان کفایت می کند.

وی افزود: وقتی با یک رای بیشتر یک نامزد انتخاب می شود مسئله بسیار حساس است و همه مجریان و ناظران باید کاملا قانونی و بی طرف عمل نمایند.

حسن بیگی تصریح کرد:  ستاد انتخابات استان و دبیر خانه آن فعال است و جلسات مرتب برگزار شده و عمدتا با حضور فرمانداران بوده است.

رئیس ستاد انتخابات استان افزود: تعرفه های انتخاباتی چاپ و توزیع شده و به استان رسیده  و در همه شهرستانها نیز توزیع شده است و سایر اقلام و تجهیزات مورد نیاز برای برگزاری انتخابات نیز پیش بینی و مهیا شده است.

گفتنی است در این جلسه اعضای ستاد و فرمانداران گزارشی ارائه نمودند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها