Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تلاش دستگاه هاي اجرايي در راستاي جذب و مديريت تسهيلات اشتغال روستايي در استان

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشستی که در راستای اجرای طرح ارتقای تولید و توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی در محل استانداری برگزار شد، بر تلاش دستگاه های اجرایی در جهت جذب و مدیریت تسهیلات اشتغال روستایی در استان تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تاکید بر بهره گیری موثر از تسهیلات اشتغال روستایی در استان، اظهار کرد: 125 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به استان مرکزی تخصیص یافته که این حجم از تسهیلات می طلبد مدیران دستگاه های اجرایی با برنامه ریزی هدفمند، احساس مسئولیت و تدبیر در جهت جذب و مدیریت این تسهیلات تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه همه باید در جهت ایجاد تحول در این حوزه تلاش کنند، بیان کرد: آثار و نتایج فعالیت مدیران باید در کارنامه کاری آنها  مشهود باشد و بتوان تاثیر آن را در جامعه احساس کرد که این  مهم هم مطالبه رهبری است و هم وجدان و نیاز کشور  آن را طلب می کند .

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه مسئله اشتغال دغدغه اصلی مردم و دولت است، گفت: کسانی که دل در گروی انقلاب اسلامی و ایران دارند امروز بزرگترین مسئولیتشان معیشت مردم و رفع معضل اشتغال است و افرادی هم که کار سیاسی می کنند باید توجه داشته باشند که با اصلاح اقتصاد و معیشت مردم و سرپا بودن کشور می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وی بیان کرد: جلسات توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی باید هر هفته برگزار شود و جلسه آتی در یکی از روستاهای دارای ظرفیت اشتغال و تولید  برگزار گردد  تا طرح های اشتغالزایی این روستا از نزدیک مورد بررسی قرار گیرد.

زمانی قمی گفت: درراستای اجرای طرح ارتقای تولید و توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی دستگاه های اجرایی از جمله بهزیستی وکمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) می توانند نقش موثری ایفا کنند.

استاندار مرکزی بر برگزاری نشست توجیهی آموزشی برای دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاها تاکید کرد و گفت: اجرای طرح توسعه اشتغال پایدار در روستاها  اقدامی مهم از سوی دولت است که به روستاها امکان می دهد با بهره گیری از تسهیلات کم بهره زمینه اشتغالزایی در روستاها را فراهم کنند.

وی افزود: همه ارکان روستاها باید در جریان چگونگی اجرای این طرح و اقدامات دولت قرار گرفته و نهایت استفاده از این تسهیلات را داشته باشند.

گفتنی است در این نشست مدیر کل دفتر امور روستايي و شوراهای استانداری گزارشی در خصوص اقدامات و فعاليت هاي انجام شده برابر برنامه زمان بندي ابلاغي  طرح ارتقای تولید و توسعه اشتغال پایدار روستایی ارائه کرد و فرماندار شهرستان آشتيان نيز از مجموع اقدامات فرمانداري در راستاي تحقق این طرح گزارشی بیان نمود.

 

 

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها