Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تلاش دستگاه هاي اجرائي در جهت تحقق توسعه متوازن و همه جانبه استان

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست مشترک شورای اداری استان با شهرستان کمیجان که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: دستیابی به توسعه متوازن و همه جانبه استان محور فعالیت های دستگاه های اجرائی قرار گیرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با یادآوری افزایش سهم اعتبارات استانی نسبت به ملی، افزود: این مهم یکی از خواسته های استان ها بود که در مجلس دهم محقق شده است.

زمانی قمی گفت: اجرای این قانون یکی از اقدام های مهم و تاثیرگذار مجلس شورای اسلامی است که موازنه توسعه کشور را به نفع مناطق دور دست و دور از پایتخت تغییر می دهد.

استاندار مرکزی تاکید کرد: برای رسیدن به توسعه متوازن در شهرستانهای استان به ویژه شهرستانهایی نظیر کمیجان و خنداب  که به لحاظ زیرساختی نیازمند توجه بیشتری هستند باید اولویت‌ها مشخص و برای هر دستگاه حدود دو یا سه وظیفه در جهت رفع مشکلات و کمبودها در نظر گرفته شود و مورد ارزیابی قرار گیرد.

زمانی قمی  تصریح کرد: 704 میلیارد تومان تسهیلات از ابتدای آغاز طرح رونق تولید و خروج از رکود واحدهای کوچک و متوسط به یک هزار و 15 واحد صنعتی و کشاورزی استان پرداخت شده است که تحرک در تولید، تثبیت و ایجاد اشتغال برای صدها نفر را در استان به همراه داشته است.

وی  افزود: توجه به صنایع کوچک و متوسط از تاکیدات مقام معظم رهبری است و ما نیز در این زمینه تمام تلاش خود را بکار خواهیم گرفت.

استاندار مرکزی، توجه به اشتغال خرد و کوچک را از برنامه های اولویت دار استانداری عنوان کرد و گفت: اشتغال خرد و کوچک کلید موفقیت بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا است و استانداری تلاش دارد با بهره گیری از این الگو زمینه ایجاد اشتغال و درآمد زایی را برای مردم در روستاها و شهرهای محروم فراهم کند.

زمانی قمی خاطر نشان کرد: بر این اساس تا کنون پنج نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان در روستاها برگزار شده است تا با رفع مشکلات و ارایه تسهیلات به تولیدکنندگان و واحدهای اقتصادی خرد زمینه اشتغال را در این مناطق فراهم کند.

وی ادامه داد: پرداخت تسهیلات به واحدهای روستایی در راستای ایجاد اشتغال خرد علاوه بر ایجاد اشتغال حدود هشت برابری نسبت به واحدهای کوچک و متوسط افزایش رونق اقتصادی را برای روستاها و شهرهای محروم به همراه دارد.

استاندار مرکزی با یادآوری آغاز هفته شهادتو روز شهید، گفت: دستگاه ها باید ضمن توجه هرچه بیشتر در جهت برگزاری گرامیداشت روز شهید ، گزارش اقدامات خود در این زمینه را به استانداری ارایه دهند.

وی براجرای قوانین مربوط به ایثارگران در دستگاه های اجرائی استان تاکید کرد و  افزود:  نظارت بر چگونگی  نحوه اجرای قوانین مربوط به ایثارگران در دستگاه های اجرائی باید در دستور کار دفتر بازرسی استانداری قرار گیرد

گفتنی است در این نشست درخصوص  اصلاح جاده ساروق - کمیجان، رسیدگی به مشکلات برق شهرک کمیجان، تسریع در عملیات اجرایی تصفیه خانه میلاجرد و گلخانه میلاجرد با 47 هکتار زیر بنا، تامین اعتبار راه وفس - آقچه قلعه، تکمیل سالن ورزشی سمقاور با پیشرفت فیزیکی  98 درصد،  تکمیل سالن ورزشی خسروبیگ با 47 درصد پیشرفت فیزیکی با کمک سپاه پاسداران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مصوباتی نیز به تصویب رسید.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها