Portal_background_image

استاندار مركزي: تلاش در جهت كاهش آلودگي هوا اولويت مهم دولت است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشستی که درجریان بازدید از نیروگاه حرارتی شازند در محل این نیروگاه برگزار شد، گفت: تلاش در جهت کاهش آلودگی هوا اولویت مهم دولت است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در جهت کاهش آلودگی هوای کلان شهر اراک، اظهار کرد: دولت تمام توان خود را بر این گذاشته که سهمیه مورد نیاز سوخت گاز نیروگاه شازند را تامین کند و با وجود مسائل و محدودیت هایی که برای تامین گاز منطقه مرکزی کشور بوده ،درصد قابل توجهی از سوخت این نیروگاه در دو سال اخیر گاز بوده و تاثیر زیادی نیز در مهار آلودگی هوای منطقه داشته است.

استاندار مرکزی افزود: نیروگاه حرارتی شازند  در حال حاضر از سوخت گاز طبیعی استفاده می کند، البته در روزهای آینده ممکن است وضعیت به گونه ای باشد که شرایط  دیگری را برای نیروگاه بوجود آورد .

وی بیان کرد: بر اساس مصوبه طرح جامع کاهش آلودگی هوای کلان شهر اراک که در سال 86 به تصویب هیئت دولت رسید قرار بود یک هزار هکتار فضای سبز به این کلان شهر اضافه شود ، که  در این راستا هیچ اقدامی صورت نگرفته بود تا در دولت تدبیر و امید  300 هکتار فضای سبز به این کلان شهر اضافه شد.

زمانی قمی با بیان اینکه تلاش دولت در جهت کاهش آلودگی هوای شهرهاست، ابراز کرد: اقدامات صورت گرفته توسط دولت باید به مردم اطلاع رسانی شود، گفتن فعالیتهای دولت و دفاع از آن هیچ گناهی ندارد، عده ای از افراد فقط بدنبال تخریب دولت هستند لیکن دولت به دنبال حل مسائل معیشتی مردم است و فرصتی برای پاسخگوئی به آنها ندارد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه تمام وقت باید به فکر مردم باشیم و وقتمان برای مردم صرف شود، گفت: این حق مردم است که در جریان مسائل مربوط به آلودگی هوا قرار گیرند و واقعیتها به آنها گفته شود و این امر باعث کمتر شدن ایجاد شائبه  می گردد.

وی با بیان اینکه مردم باید اقدامات و برنامه های نیروگاه در جهت کاهش آلودگی را ببینند و بشنوند،گفت: اگر در مورد آلودگی نیروگاه مواردی مطرح می‌شود، باید مزیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در جهت کاهش آلودگی هوا توسط این واحد نیز به اطلاع مردم برسد.

زمانی قمی خاطر نشان کرد: آلودگی هوای کلان شهر اراک تنها در اثر فعالیت نیروگاه حرارتی شازند نیست بلکه عوامل دیگری از جمله آلایندگی خودروها و ... نیز در این امر دخیل هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

گفتنی است مدیر عامل نیروگاه حرارتی شازند نیز در این نشست  گزارشی را ارائه کرد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها