Portal_background_image

استاندار مركزي تاكيد كرد: تلاش در جهت رونق اقتصادي و جذب سرمايه گذار از اولويتهاي فرمانداران است/ لزوم تقويت زيرساختها به منظور توسعه شهرستان خنداب

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای اداری و آیین تکریم و معارفه فرماندار شهرستان خنداب گفت: تلاش در جهت رونق اقتصادی، توسعه و جذب سرمایه گذار ،جذب اعتبارات دولتی و تعامل با مردم و دستگاه ها انتظار جدی مدیریت ارشد استان از فرمانداران است .

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: فرماندار بالاترین مقام دولتی در هر شهرستان است و سیاست گذاری فرمانداران تاثیر مستقیمی در توسعه شهرستانها دارد لذا فرمانداران باید تلاش کنند کارنامه قابل دفاعی ارائه نمایند.

استاندار مرکزی گفت: شهرستان خنداب از ظرفیت های مختلفی برخوردار است که با آماده سازی زیرساخت ها و جذب سرمایه گذار، این ظرفیت ها می تواند توسعه همه جانبه شهرستان را رقم بزند.

آقازاده تصریح کرد: دولت تدبیر و امید اقدام های موثری برای توسعه و آبادانی خنداب به ویژه در بخش های بهداشت و درمان و زیرساخت های لازم انجام داده است.

وی افزود: امروز پروژه های بهداشتی  و درمانی و  پروژه های  زیرساختی از جمله در زمینه تامین برق، پست های برق فشار قوی و ضعیف و .. در  این شهرستان با 4 سال گذشته تفاوت بسیاری دارد و با سیاستهای دولت  و سرمایه گذاری هایی که در شرف انجام است آینده درخشان و امیدوار کننده ای را برای شهرستان خنداب خواهیم داشت.

استاندار مرکزی گفت:  اعمال سیاست های تشویقی و راهکارهای اجرایی و عملیاتی و فراهم کردن زمینه برای سرمایه گذاری در شهرستان خنداب از راهبردهای موثر در جلوگیری از مهاجرت جوانان از این شهرستان است.

آقازاده گفت: در شهرستان هایی مانند خنداب که در زمینه کشاورزی مستعد هستند این استعداد باید شکوفا شود و وظیفه همه ماست که از حضور سرمایه گذاران در این شهرستان حمایت صد درصدی داشته باشیم.

وی  ابراز کرد: مرکز تحقیقات هسته ای خنداب افتخاری برای کشور  است، در کنار آن باید توجهی هم به مسایل و مشکلات شهرستان خنداب داشت و برای رفع آن تلاش کرد.

استاندار مرکزی گفت: طی هفته های آینده دیداری با رئیس سازمان انرژی اتمی خواهم داشت، تا بتوانیم آنچه را مردم خنداب انتظار دارند محقق سازیم، ضمن اینکه ما از این سایت تحقیقاتی به عنوان یک افتخار بزرگ علمی در جمهوری اسلامی ایران دفاع می کنیم.

آقازاده در بخش دیگری از سخنانش گفت: خروج امریکا از معاهده برجام بینی می شد و با این اقدام نابخردانه حقانیت جمهوری اسلامی ایران بار دیگر ثابت شد.

وی اظهار کرد: آمریکا در 2 و نیم سال گذشته و طول عمر برجام هیچ همکاری موثری نداشت و جمهوری اسلامی ایران بر مبنای معاهدات برجام ایستاد و تمام وظایفی که برعهده داشت را به خوبی انجام داده است.

استاندار مرکزی توضیح داد: کشورهای اروپایی نیز به حقانیت ایران و بی اعتمادی به آمریکا اعتراف کرده اند و برجام سند حقانیت مردم ایران و دولت است.

آقازاده بیان کرد: ایران در چهار دهه گذشته همواره با توطئه ها و کار شکنی های دشمنان مواجه بوده است و ملت بزرگ ایران همواره با اقتدار و هوشیارانه ایستاده است.

وی عنوان کرد: هر چه دشمنان توطئه کنند، استقامت و استحکام ملت ایران بیشتر خواهد شد.

امام جمعه خنداب نیز در این آیین گفت: مدیران باید در هر امری تنها رضای خداوند را مد نظر قرار دهند و در این راستا بکوشند و تمامی تلاششان در زمینه گره گشایی از مشکلات و فرصت سازی برای رشد و توسعه باشد.

حجت الاسلام عبدالمجید مجدی افزود: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید اقدام های خوبی به ویژه در زمینه تکمیل و راه اندازی بیمارستان مهر این شهرستان صورت گرفته که با این اقدام تا حدی مشکلات درمانی مردم شهرستان خنداب کاهش یافته است.

امام جمعه خنداب ادامه داد: تعریض جاده خنداب به اراک از دیگر اقدامات صورت گرفته در این شهرستان است.

حجت الاسلام مجدی در بخش دیگری از سخنانش افزود: حمایت از کالای ایرانی باید به عنوان ماموریت اصلی همه مدیران و اقشار مختلف جامعه قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان خنداب نیز در این نشست گفت: خنداب از کانون های مهم کشاورزی استان مرکزی است که باید برنامه ای هدفمند و موثر در تکمیل چرخه تولید و بهبود کیفی این ظرفیت ها اجرایی شود.

عباس هاشمی افزود: اگر از اندوخته ها و استعدادهای این شهرستان نهایت بهره برده شود تحثث اهداف اقتصاد مقاومتی به راحتی ممکن است و نخبگان نیز از این شهرستان مهاجرت نخواهند کرد.

وی بیان کرد: وضعیت بیمه کشاورزان در این شهرستان مناسب نیست و برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی باید تدابیر لازم صورت گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان خنداب ادامه داد: سالانه 40 هزار تن کشمش در این شهرستان تولید می شود که با نگاه ویژه به تولیدات این بخش،باید برند برای این محصول ایجاد شود.

گفتنی است در این آیین عبدالرضا حاج علی بیگی به عنوان فرماندار خنداب معرفی و از تلاش های حمید غیاثی فرماندار سابق این شهرستان تقدیر شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها