Portal_background_image

استاندار مركزي: تلاش در جهت رفع مشكلات جامعه كارگري از اولويت هاي مهم استان است/ حمايت از توليد ملي نشانگر عزم دولت براي حمايت از كارگران است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست با جامعه کارگری استان که به مناسبت فرارسیدن هفته کارگر انجام شد، گفت: تلاش برای رفع مشکلات جامعه کارگری همواره از اولویت های مهم استان بوده و امید است در سال 97 نیز با هماهنگی و انسجام در مسیر منافع جامعه کارگری حرکت کرده و برای رفع مشکلات این جامعه اقدامات موثری به انجام برسانیم.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: مشکلات اقتصادی سال های اخیر در کشور بیشترین فشار را بر قشر کارگر وارد کرده اما مسئولان نیز همه تلاش خود را برای حل مشکلات این قشر به کار گرفته اند.

وی با بیان اینکه تاکید بر حمایت از تولید ملی نشانگر عزم دولت برای حمایت از کارگران است، افزود: در سال های اخیر فضای بهتری برای ارائه مشکلات و مسائل کارگران ایجاد شده و توجه به این مهم ناشی از عزم دولت برای بهبود شرایط این قشر است.

آقازاده با بیان اینکه نامگذاری سال های اخیر در راستای رونق تولید و حمایت از اشتغال و حمایت از کارگران صورت گرفته است ابراز امیدواری کرد با عزمی که دولت در این راستا دارد و با همکاری کارگران بتوانیم در سال 97 با هماهنگی و انسجام در مسیر منافع جامعه کارگری حرکت کرده و برای رفع مشکلات این جامعه اقدامات موثری به انجام برسانیم.

 استاندار مرکزی با تاکید بر لزوم تعامل مسئولان با کارگران در راستای رفع مشکلات این قشر ،اظهار کرد: هر قشری در صورت اعتراض به شرایط خود حق بیان اعتراض را البته در چارچوب قانون داراست.

وی به نگرانی های موجود جامعه کارگری در خصوص واگذاری صنایع به بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: به دلیل عملکرد ناموفق برخی دستگاه های دولتی در گذشته واگذاری صنایع بزرگ و کوچک به بخش خصوصی استان مرکزی و بسیاری استان های دیگر به درستی انجام نشده است.

آقازاده گفت: به دنبال اینگونه اقدامات، کارگران و بخش تولید در استان تحت تاثیر قرار گرفته و به مشکلات زیادی دچار شدند. در بسیاری موارد نه تنها بهبودی مشاهده نشد بلکه کارخانجات دایر و سودآوری را به بخش خصوصی تحویل دادیم و این واحدها در نهایت در عرض 10 تا 12 سال به کارخانجاتی با زیان های انباشته تبدیل شدند.

وی با بیان اینکه اینگونه واگذاری ها در فلسفه اصل 44 نبود و در این بخش ضعیف عمل شد گفت: در واگذاری های آینده نباید این تجربیات تلخ را شاهد باشیم و اجازه تکرار آن را بدهیم.

استاندار مرکزی اظهار کرد: اگر مدیرانی که در کارخانجات دولتی منصوب می شوند واقع بین باشند باید از مشورت کارگران و تشکل های کارگری بهره ببرند و قطعا کارگران مشورت های خوبی به آنها خواهند داد.

وی با بیان اینکه متاسفانه کمیسیون کارگری در استان مرکزی تا امروز چندان فعال نبوده افزود: این امکان وجود دارد که اتاق فکر این بخش را در این کمیسیون فعال کرد .

آقازاده  افزود: نکته ای که در استان مورد غفلت قرار گرفته عدم نامگذاری یکی از اماکن در اراک به نام کارگر است و این در حالی است که این استان از نظر صنعتی و کشاورزی دارای جایگاه ویژه ای در کشور بوده و کارگران بسیار زیادی در این استان بار کار و تولید را بر دوش می کشند.

وی اظهار کرد: نامگذاری یک مکان به نام کارگر یا نصب المانی در این خصوص در شهرهای صنعتی بزرگ استان دنبال می شود.

استاندار مرکزی در ادامه تحقق امنیت شغلی کارگران را نیازمند احصاء تجربیات 50 سال اخیر کشور و تجربیات 200 ساله دنیا در این زمینه دانست و گفت: فرایند ایجاد امنیت شغلی برای کارگران را باید با استفاده از این تجربیات اصلاح کرد و در استان مرکزی به عنوان یک استان صنعتی این مهم باید در کمیسیون کارگری طرح شود.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها