Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تلاش در جهت توسعه صادرات محصولات كشاورزي استان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست هم‌اندیشی با تشکل‌ها و فعالان بخش کشاورزی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: صادرات استان در بخش کشاورزی 41 میلیون دلار است که باید با بهره گیری از روش های نوین و فعال کردن ظرفیت های جدید استان در جهت توسعه صادرات محصولات کشاورزی استان تلاش شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی در بخش کشاورزی دارای ظرفیت های فراوانی است که باید در جهت بهره گیری از این ظرفیت ها و فعال نمودن ظرفیت های جدید و غیر فعال استان تلاش کرد.

وی افزود: این استان حدود ۳ میلیون تن از محصولات بخش کشاورزی در سطح کشور را به خود اختصاص داده است که  بهره گیری از روش های نوین ، مکانیزه کردن سیستم های آبیاری و  تنوع کشت می تواند در افزایش بهره برداری از محصولات کشاورزی در  واحد سطح  موثر باشد.

استاندار مرکزی با اشاره به صادرات 41 میلیون دلاری استان دربخش کشاورزی، ابراز کرد:  ارکانیگ بودن محصولات کشاورزی ایران  و رغبت دیگرکشورها برای استفاده از این محصولات فرصت خوبی برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی است.

آقازاده با بیان اینکه برخی شهرستانهای استان می توانند به قطب تولید محصولات کشاورزی که در دنیا بی نظیر است  تبدیل شوند، تصریح کرد: ارائه آموزش های لازم ، بهره گیری از روشهای نوین  در کشاورزی و فرهنگ سازی لازم در این زمینه به ما کمک می کند از داشته هایمان بخوبی بهره بگیریم و کشاورزی استان را توسعه بخشیم.

استاندار مرکزی ابراز کرد: برگزاری  مستمر این جلسات و طرح نظرات و ایدها به ما کمک می کند تا بتوانیم تحولی را در مسیر تولید محصولات کشاورزی و احیای فعالیت های کشاورزی در استان   داشته باشیم. 

بابایی ریس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز اظهار کرد: در راستای افزایش ارزش افزوده محصولات کشاورزی و کاهش ضایعات  محصولات در بخش کشاورزی حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن  ظرفیت‌سازی شده که امیدواریم  بتوانیم صنایع تبدیلی را تقویت نمائیم.

وی افزود: امسال اهدافی در قالب ۸ پروژه برای استان در بخش کشاورزی تعریف شده که امیدواریم با همکاری کشاورزان و پیگیری مجموعه جهاد کشاورزی بتوانیم این اهداف را بطور ۱۰۰درصد  تحقق بخشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: امسال در بخش مکانیزاسیون ۵۸ میلیارد، اشتغال فراگیر ۲۹۱ میلیارد و در توسعه اشتغال روستایی از محل یک و نیم میلیارد دلار ۱۱۷ میلیارد تومان اعتبار برای استان در نظر گرفته شده است.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها