Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تلاش در جهت تقويت صادرات گل و گياه استان

زمانی قمی استاندار مرکزی در بازدید از پنجمین نمایشگاه سراسری گل و گیاه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی غرب کشور در اراک، گفت: با توجه به ظرفیت مناسب استان در زمینه پرورش گل و گیاه، صادرات در این حوزه باید تقویت شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به نامگذاری امسال بعنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل عنوان کرد: توسعه صادرات از مولفه های مهم  سیاستهای اقتصاد مقاومتی است که در  این راستا  باید تقویت صادرات گل و گیاه در استان  مورد توجه جدی قرار گیرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: استان مرکزی در زمینه پرورش گل و گیاه از استعداد و ظرفیت خوبی برخوردار است که این امر در شهرستان محلات برجسته تر می باشد.

وی با اشاره به اینکه بهره گیری از ظرفیت گل و گیاه  فرصت خوبی برای توسعه صادرات استان است،افزود: از این ظرفیت باید بعنوان یک فرصت اقتصادی مناسب در زمینه توسعه و تحول استان بهره گرفت.

استاندار مرکزی ابراز کرد: وزارت جهاد کشاورزی و سازمانهای ذی ربط در این حوزه در شهرستان محلات اقدامات موثری را به انجام رسانده اند بطوریکه شهرکی در شهرستان محلات تاسیس شده است که بخشی از ساختار زیربنایی آن تامین و بخش دیگر در حال انجام است که در نظر است با توسعه کمی و کیفی این اقدام به سمت صادرات بیشتر گل و گیاه پیش رویم.

زمانی قمی عنوان کرد: فرودگاه اراک باید نقش جدی خود  در زمینه صادرات گل و گیاه از استان مرکزی را بخوبی ایفا کند.

وی: با اشاره به حضور چشمگیر مردم استان در نمایشگاه گل و گیاه، اظهار کرد: این حضور دلیل بر علاقمندی مردم استان به پرورش گل و گیاه است که با ذوق و قریحه هنری جامعه سروکار دارد و می تواند در زمینه اقتصادی و توسعه استان نیز نقش جدی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه  برگزاری این نمایشگاه در حوزه اقتصادی و  همچنین ذوق و قریحه مردم استان نقش مثبتی داشته است، بیان کرد: این نمایشگاه با مشارکت 10 استان کشور برگزار شده است و زمینه را برای بهره مندی استانها از دستاوردهای یکدیگر در زمینه پرورش گل و گیاه را فراهم کرده است.

گفتنی است پنجمین نمایشگاه سراسری گل و گیاه، فضای سبز و تجهیزات گلخانه ای و نمایشگاه سوغات، هدایا و جشنواره آش اقوام ایرانی از سوم خرداد ماه جاری در فضایی به وسعت پنج هزار متر مربع برپا شده است .در این نمایشگاه بیش از 70 تولیدکننده، عرضه کننده و متخصص گل و گیاه از سراسر کشور حضور دارند .در این نمایشگاه انواع گل و گیاه آپارتمانی، گیاهان دارویی و داروهای گیاهی، گل آرایی، درختچه های تزئینی، انواع خاک، کود، سم و بذر و تجهیزات گلخانه ای در قالب 210 غرفه در معرض دید علاقه مندان قرار داده شده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها