Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تلاش در جهت تحقق مطالبات واقعي مردم و كنترل مطالبات غير واقعي در جامعه

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان که در محل بیت نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، بر تلاش در جهت تحقق مطالبات واقعي مردم و كنترل مطالبات غير واقعي در جامعه تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی مطالبات مردم از جامعه را بصورت واقعی و غیر واقعی دانست و عنوان کرد: مطالبات واقعی مردم که جمهوری اسلامی باید به آن توجه و عنایت داشته باشد موضوعی است مهم که باید به آن پرداخته شود در حالیکه به این مطالبات تحت تاثیر مطالبات غیر واقعی کمتر پرداخته می شود.

وی افزود: مطالبات غیر واقعی مردم  با دلایلی روشن و متقن رشده کرده است و ارگان های سیاسی در مواقعی برای غلبه بر رقیب خود آن را در جامعه پمپاژ می کنند که هیچ سنخیتی با تمکن کشور و جمهوری اسلامی ندارد.

زمانی قمی ادامه داد: پمپاژ مطالبات غیر واقعی در جامعه وقتی از سقف امکانات و تمکن کشور فراتر رفت طبیعی است که باعث تضعیف نظام  می شود.

استاندار مرکزی عنوان کرد: همه باید در راستای کنترل مطالبات غیر واقعی در جامعه بسیج شویم  تا به نتیجه مطلوب دست یابیم، همه باید روی منافع ملی توافق داشته باشیم و از آن عدول نکنیم.

وی گفت: جامعه روحانیت به دلیل ارتباط بیشتر با مردم باید در جهت کاهش مطالبات غیر واقعی در جامعه تلاش کند.

زمانی قمی تصریح کرد: در کشور همه باید به این نقطه برسیم که از اصل جمهوری اسلامی، منابع و مطالبات واقعی مردم دفاع کنیم.

استاندار مرکزی  با بیان اینکه امروز آسیب های اجتماعی بر اساس قضاوت مقام معظم رهبری و همه ارکان نظام به عنوان موضوع جدی کشور است، اظهار کرد: همانگونه که در حوزه اقتصاد این توافق حاصل شده است که برای حل مشکلات اقتصادی باید اقتصاد مقاومتی و فرمان رهبری محقق شود ، بحث آسیب های اجتماعی نیز بعنوان موضوع جدی کشور که باید به آن توجه ویژه شود شناخته شده است.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نیز اظهار کرد: برخی رسانه ها در بی اهمیت جلوه دادن عملکرد دولت تدبیر و امید می کوشند که این مهم بسیار ناشایست است و همه باید بدانند که آبروی دولت آبروی نظام اسلامی است و هیچ کس حق ندارد در هیچ شرایطی اقدامات دولت را زیر سوال ببرد.         

وی اظهار کرد: اینکه با طراحی سوالاتی بی اساس قصد به چالش کشیدن مسئولان در رسانه ها مطرح شود امری اشتباه است و نیاز است این رویه تغییر کرده و در فضایی سالم دستاوردهای نظام و دولت یازدهم معرفی شود.    

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: مردم نیز باید انتظارات خود را بر اساس ظرفیت های دولت و تمکن کشور تدوین کنند و هیچ کس نباید انتظارات نامعقول از دولتمردان داشته باشد. 

آیت الله دری نجف آبادی گفت:مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی باید با رعایت اصول اخلاق و موازین دین مبین اسلام به عنوان الگوی اخلاق مداری و ساده زیستی در جامعه باشند. 

وی یادآور شد: اگر مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی به موازین دین مبین اسلام با دقت عمل کنند می توان از دیگر اقشار جامعه نیز انتظار ساده زیستی و رعایت اصول اخلاقی را داشت و بر این اساس مدینه فاضله و جامعه پرنشاط و با انگیزه شکل می گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: دشمنان نظام اسلامی از هر ابزاری برای ضربه زدن به پایه های انقلاب استفاده می کنند و در صورت بروز رفتارهایی مخالف موازین دین مبین اسلام و ارزش های انقلاب از سوی مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی، دشمنان از این فرصت برای ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان استفاده می کنند.         

امام جمعه اراک بیان کرد: مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی باید بدانند که مردم به خصوص جوانان و نوجوانان همه رفتار و عملکردشان را با دقت زیر نظر دارند بنابراین این قشر از جامعه باید با رعایت اصول اخلاق، دین مداری و امانت داری در راستای احیای ارزش های اسلام و انقلاب در جامعه گام بردارند. 

گفتنی است در این نشست سند پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی توسط مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری مطرح و به شرط برخی اصلاحات موردی، به تصویب اعضاء شورای فرهنگ عمومی استان رسید. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها