Portal_background_image

تاكيد استاندار در آيين امضاء تفاهم نامه تعاون شهر محلات: تلاش در جهت تحقق سهم 25 درصدي تعاوني ها از اقتصاد استان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست تخصصی مدیران عامل شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی کشورو امضاء تفاهم نامه همكاري مشترك تعاون شهر محلات، گفت: باید از ظرفیت تعاونی ها در استان بهره بیشتری گرفت و برای تحقق سهم 25 درصدی تعاونی ها از اقتصاد استان تلاش کرد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: براساس ماده 24 قانون برنامه ششم توسعه دولت باید با همکاری اتاق بازرگانی و اتاق تعاون تا پایان سال برنامه ششم توسعه (سال 1400) در جهت افزایش سهم تعاون از اقتصاد ایران به 25 درصد اقدام کند،در حالی که امروز از این هدف دور هستیم.

استاندار مرکزی بیان کرد: در استان مرکزی نیز با وجود حدود 2 هزار و 220 تعاونی فعال با سهم 25 درصدی تعاونی ها از اقتصاد استان فاصله داریم که باید سرمایه ها را باید به سمت تعاونی ها پیش ببریم و در واگذاری مجتمع های بزرگی که دولت قصد واگذاری آنها را دارد، تعاونی ها در نظر گرفته شوند.

وی با اشاره به امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک تعاون شهر محلات، بیان کرد: امیدواریم انعقاد تفاهم نامه بین استانداری مرکزی و معاونت تعاون وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی منجر به نتایج مطلوبی که از اهداف تشکیل تعاونی ها است، گردد.

استاندار مرکزی ادامه داد: شرکت های تعاونی به دلیل تجربه و کارایی بالا  می توانند نقش تقریبا فراموش شده تعاون در قوانین کشور را احیا کنند.

وی ادامه داد: استانداران در سراسر استان های کشور می توانند نقش موثر و مهمی را در واگذاری امور صنعتی، تولیدی، خدماتی و کشاورزی به بخش تعاون ایفا کنند تا در این رابطه به شرایط مطلوب برسیم.

آقازاده خاطر نشان کرد: انتخاب شهرستان محلات به عنوان تعاون شهر در میان ۱۰ شهرستان برتر در این حوزه در کشور، از جمله افتخارات استان مرکزی است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: این استان چهارمین قطب صنعتی کشور محسوب می شود که 24 هزار کارگاه تولیدی و صنعتی فعال دارد و 2 هزار و 213 کارگاه آن در قالب شرکت تعاونی فعالیت می کنند.

 آبایی ادامه داد: 12 و نیم درصد از شرکت های تعاونی استان مرکزی در شهرستان محلات فعال هستند و از مجموع 55 هزار نفر جمعیت محلات، 13 هزار نفر در قالب تعاونی‌ها فعالیت می کنند.

وی اظهارکرد: فرهنگ کار جمعی، همبستگی و مشارکت در محلات نهادینه شده به طوری که 25 درصد اقتصاد این شهرستان در قالب تعاونی ها راهبری می شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: نرخ مشارکت محلات در تعاونی ها نسبت به سایر شهرستان های استان یک و نیم برابر بیشتر است.

وی ادامه داد: در این شهرستان 470 شرکت تعاونی راه اندازی شده که از این تعداد 270 شرکت تعاونی فعال و 13 هزار نفر عضو تعاونی هستند.

آبایی هزاوه گفت: از 250 واحد فرآوری سنگ شهرستان محلات، 45 واحد در قالب تعاونی فعال است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: 6 هزار نفر در واحدهای فرآوری سنگ مشغول به کار هستند که یک هزار و 500 فرصت شغلی در این بخش ایجاد شده است.

وی اظهارکرد: 2 شرکت تعاونی بزرگ در بخش گل و گیاه و یک شرکت تعاونی نیز در بخش صادرات ماهیان زینتی در محلات فعالیت می کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: شرکت توسعه و عمران شهرستان با 2 هزار و 30 عضو در 2 سال گذشته تشکیل شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها