Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تلاش در جهت اجراي سياست هاي كلي جمعيت در استان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی، گفت: برای بهبود جایگاه نرخ جمعیتی استان مرکزی نیاز است که سیاست های ابلاغی جمعیت که مورد تاکید مقام معظم رهبری، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت است با شیوه های مفید مد نظر باشد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: این استان در زمینه تمایل به فرزند آوری در مردان رتبه31 و در زمینه تمایل به فرزند آوری در زنان رتبه 26 کشور را دارد و این مهم لزوم مداخله های علمی برای افزایش نرخ باروری و بهبود جایگاه استان در این شاخص های مهم را گوشزد می کند.

وی نرخ باروری در کشور را یک و هفت دهم درصد عنوان کرد و ادامه داد: در چند سال اخیر این شاخص در نقاط مختلف کشور به عنوان تهدید بروز کرده که می طلبد ابعادمختلف آن با همراهی دانشگاه ها تحلیل شود و بهترین راهکار در گره گشایی از این مشکل در استان مرکزی به اجرا درآید.

استانداری مرکزی گفت: برای بهبود جایگاه نرخ جمعیتی استان مرکزی نیاز است که سیاست های ابلاغی جمعیت که مورد تاکید مقام معظم رهبری، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت است با شیوه های مفید مد نظر باشد.

وی افزود: اجرای سیاست های جمعیتی به صورت دستوری پاسخ نمی دهد و باید ضمن رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی در نهاد خانواده بهترین راهبردهای سازگار با استان را به کار گرفت.

وی تاکید کرد: افزایش نشاط اجتماعی و توجه زیرساختی به حل معضلات معیشتی با سیاست های جمعیتی به طور مستقیم در ارتباط است و با توجه به نزدیکی فصل تابستان نیاز است با انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی زمینه افزایش نشاط اجتماعی در بین اقشار مختلف جامعه به خصوص نسل جوان فراهم شود.

استاندار مرکزی ابراز کرد:استان متاثر از شرایط اقتصادی و اجتماعی جامعه و کشور  است ونمی توانیم آن را خارج از ترکیب اجتماعی کشور بدانیم در این میان باید  سیاست هایی  اتخاذ شود که در کشور از جایگاه خوبی برخوردار باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ارائه شاخص های کاربردی را کلید رفع مشکلات اجتماعی جامعه دانست و گفت: دستگاه های استانی باید برای رفع مشکلات اجتماعی و اقتصادی جامعه به صورت تخصصی و علمی رفع مشکلات رادر دستور کار قرار دهند. 

حقیقی گفت: ایجاد مرکز فوق تخصصی درمان و تحقیقات ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی نقش مهمی در رفع مشکلات باروری زوج ها و افزایش نرخ باروری در جامعه برعهده دارد.

وی ادامه داد: مراجعه زوج ها به این مرکز حدود 150 میلیون ریال هزینه برای خانواده ها دارد که می توان با ارائه تسهیلات زمینه افزایش حضور و بهره گیری بیشتر زوج های نابارور از خدمات این مرکز را مهیا کرد.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: در کشورهای اروپایی به ازای هر 2 هزار و 500 نفر یک مشاور وجود دارد در صورتی که این شاخص در ایران به ازای هر 10 هزار نفر یک مشاور است.

غلامرضا فتح آبادی افزود: استان مرکزی در زمینه ارائه خدمات مشاوره ای به مردم کاستی هایی داردکه این مهم در کلینیک سلامت خانواده مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: به منظور رفع مشکلات اجتماعی و افزایش ارائه خدمات به مردم در برنامه های سال جاری برای دانشگاه های استان نقش در نظر گرفته شده است.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها