Portal_background_image

استاندار در ديدار مردمي در شهر آوه تاكيد كرد: تلاش درجهت ايجاد بسترهاي لازم براي توسعه كشاورزي آوه / تسريع در احداث شهرك دام در آوه

آقازاده استاندار مرکزی در دیدار با مردم شهر آوه ،گفت: تلاش می شود علاوه بر ایجاد بسترهای لازم برای توسعه بخش های دامداری و کشاورزی، زمینه فعالیت های نیمه صنعتی و صنعتی سبک برای اشتغال جوانان آوه ای فراهم شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: آوه دارای ریشه تاریخی به قدمت پنج هزار ساله است و ائمه و مورخان در مورد این شهر سخنان زیادی بیان کرده اند اما مساله ای که امروز حائز اهمیت است، رشد نامتوازن امکانات این شهر متناسب با جمعیت و سابقه تاریخی و تمدنی آن است که باید برای جبران این عقب ماندگی ها تلاش شود.

وی تصریح کرد: اگر چه یک حوزه صنعتی نیست اما در زمینه های محصولات دامی و کشاورزی یک شهر مولد است و در زمینه اشتغالزایی ظرفیت های زیادی دارد.

استاندار مرکزی افزود: با وجود فعالیت واحدهای متعدد دامداری در آوه، ضرروت دارد که «شهرک دام» هر چه سریع تر ساخته شود تا همه دام ها در مرکزی با زیرساخت و امنیت مناسب تجمیع شوند.

وی همچنین بر لزوم افزایش و تقویت فعالیت های کشاورزی و تولید محصولات در این منطقه تاکید کرد و گفت: تلاش می شود علاوه بر ایجاد بسترهای لازم برای توسعه بخش های دامداری و کشاورزی، زمینه فعالیت های نیمه صنعتی و صنعتی سبک برای اشتغال جوانان آوه ای فراهم شود.

آقازاده ابراز کرد:  دولت تدبیر و امید به حوزه بهداشت و درمان اهمیت زیادی قائل است و در راستای فعالیت های انجام شده، تلاش می شود شاخص های بهداشتی و درمانی در آوه نیز ارتقا یابد.

وی گفت: برای اشتغال بانوان آوه ای نیز مقرر شده که با اعطای تسهیلات ارزان قیمت، به فعالیت های آنان کمک شود.

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه در این دیدار مردمی اظهار داشت: آوه دارای ویژگی‌ و استعدادهای خاصی به خصوص در زمینه های کشاورزی و دامپروری است و لازم است برای توسعه زیرساخت های این شهر نوپا گام برداشت.

«محمد بهاروند» افزود: بزرگترین شهرک گلخانه ای شهرستان ساوه در فازهای 140 و 70 واحدی در آوه قرار دارد که در زمینه تولید محصولات کشاورزی و خارج از فصل نقش مهمی دارند.

وی همچنین از فعالیت بزرگترین واحد دامی شهرستان ساوه با 70 هزار راس دام در این منطقه سخن گفت و افزود: دامداری های مستقر در آوه مشکلاتی دارند که باید با اهتمام و همراهی دستگاه های مختلف اداری نسبت به رفع آنها اقدام شود.

وی در پاسخ به درخواست اهالی آوه مبنی بر استقرار و ایجاد واحدهای صنعتی در این منطقه، گفت: ایجاد ناحیه صنعتی در آوه از مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی است و تلاش می شود این مصوبه که نقش مهمی در اشتغال نیروهای جوان منطقه دارد، عملیاتی شود.

بهاروند گفت: تاکنون نماینده های دستگاه هایی چون آب و فاضلاب و گاز در آوه مستقر شده اند و کمک می شود تا سایر شرکت های خدمات رسان نیز در این شهر فعالیت شان را آغاز کنند.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار مردمی، گفت: برای بهسازی و روکش آسفالت معابر شهری و جاده دسترسی آوه سهمیه قیر با 50 درصد افزایش اخذ شده است.

«محمد رضا منصوری» افزود: برای حفظ ایمنی اهالی آوه و سفری ایمن، تصمیم گرفته شد که در جاده این شهر به سمت ساوه، خودروهای سنگین از قبیل کامیون و تریلی تردد نداشته باشند.

به گفته منصوری، عملیات ساخت شهر صنعتی در نزدیکی آوه نیز در دستور کار است تا بدین ترتیب به اشتغال جوانان این منطقه کمک شود.

وی همچنین بر لزوم ساخت پل هوایی در یکی از معابر پر تردد شهر آوه که از خواسته های مردم هم بود، تاکید کرد.

امام جمعه شهر آوه نیز گفت: تبدیل شدن آوه به شهر حجم مطالبات شهروندی در این خطه را دوچندان کرده و نیاز است مسئولان و خدمتگزاران نگاه ویژه ای به این شهر داشته باشد.

حجت الاسلام محمد جواد نکویی ماهانی افزود: خدمت به مردم از مهمترین اولویت های نظام اسلامی است و مردم سخت کوش و انقلابی آوه دست یاری مسئولان را می طلبند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها