Portal_background_image

استاندار در همايش نكوداشت خدمات داوطلبان جمعيت هلال احمر استان: تلاش داوطلبان هلال احمر كمتر از مرزبانان و سربازان نيست

آقازاده استاندار مرکزی در همایش نکوداشت خدمات داوطلبان جمعیت هلال احمر استان ،گفت: تلاش نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر کمتر از مرزبانان، سربازانی که در عرصه رویارویی با تهدید و خطر حضور می یابند، نیست.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: داوطلبان جمعیت هلال احمر پیشقراولان امدادرسانی در حوادث و بلایا هستند و بدون توقع در متن حادثه به نیازمندان خدمات می دهند.

وی بیان کرد: ایران در زمره 10 کشور بلاخیر دنیا شناخته شده بنابراین پیش آمادگی برای بحران و حوادث به عنوان اولویت برنامه های کشور و استان است.

استاندار مرکزی ادامه داد: مقابله با حوادث و امدادرسانی در زمان بحران های احتمالی نیازمند تربیت نیروهای داوطلب و امدادگر است که جمعیت هلال احمر استان مرکزی در این راستا گام های بلندی برداشته است.

آقازاده اظهار داشت: هلال احمر نهادی مردمی و محبوب در جامعه است و نیروهای داوطلب آن در هر جا و در هر مکانی نیاز به امدادرسانی باشد حاضر شده و بسیاری از آنان در راه انجام وظیفه و خدمت رسانی جان خود را از دست می دهند و یا دچار آسیب های سخت می شوند.

استاندار مرکزی اضافه کرد: روحیه امداد و کمک رسانی در جامعه باید حفظ و روز به روز تقویت شودچرا که این مهم سرمایه اجتماعی هر جامعه ای است.

آقازاده گفت: برخی سوء مدیریت ها موجب کندی موتور محرک انجام کارهای خیر می شود و مدیران باید مراقبت رفتار و کردار خود باشند و تلاش کنند که نه تنها مانع بسط امور خیر نشوند بلکه این مسیر را هموارتر کنند.

استاندار مرکزی افزود: استان مرکزی زادگاه مردان و زنان بزرگی مانند امیرکبیر است که در طول خدمت کوتاه خود خدمات ماندگار و شایسته ای را به یادگار گذاشته است.

آقازاده تصریح کرد: امیرکبیر از بزرگمردان سیاست ایران و از افتخارات استان مرکزی است‌ که در دوران سیاهی و تباهی از این سرزمین برخواست و به مردم امداد رساند.

وی بیان کرد: سالروز رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز به عنوان یکی از یاران با وفای انقلاب همزمان با سالروز شهادت امیرکبیر است و باید یاد این سرمایه سترگ انقلاب پاس داشته شود. 

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی هم در این همایش گفت: 700 هزار داوطلب هلال احمر در کشور و 6 هزار داوطلب در استان مرکزی وجود دارد که این رقم قابل توجه است.

سید «مهدی مقدسی» افزود: داوطلبان جمعیت هلال احمر در هر حادثه و بحران که نیاز به کمک باشد حضور می یابند و تاکنون این قشر خدمات شایسته ای داشته اند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در یکی از سخنرانی های خود اظهار داشته که برای اینکه کشور به توسعه واقعی برسد باید اقدام هایی از جنس امیرکبیر در جامعه رخ دهد.

مقدسی اظهار کرد: به واقع آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز از بزرگ مردان انقلاب هستند که خدمات شایسته ای از خود به یادگار گذاشتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی هم گفت: در پایتخت صنعتی ایران 11 شعبه و 42 خانه هلال احمر وجود دارد که بیش از 6 هزار داوطلب در آن ها فعالیت می کنند.

«محمد محمدی» افزود: طرح های مختلفی در ایام سال توسط این قشر انجام می شود و تاکنون خدمات زیادی توسط این افراد به نیازمندان و آسیب دیدگان در حوادث و بلایا ارایه شده است.

وی بیان کرد: 60 نفر از داوطلبان و امدادگران جمعیت هلال احمر استان مرکزی پس از وقوع زلزله کرمانشاه به عنوان نخستین استان در این منطقه حاضر شدند و تیم حمایت روانی این جمعیت نیز در منطقه زلزله زده کرمانشاه چندین مرحله حضور پیدا کردند و خوش درخشیدند.

گفتنی است  در این همایش از داوطلبان نمونه جمعیت هلال احمر استان مرکزی تقدیر شد.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها