Portal_background_image

تلاش برای خودکفایی مصداق بی اثر بودن تحریم های دشمنان است

استاندار  گفت: تلاش همه جانبه فعالان و مدیران بخش تولیدی برای خودکفایی صنعتی مصداق عینی بی اثر بودن تحریم های دشمنان است.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز یکشنبه در آیین افتتاح بیستمین مرکز خدمات فناوری و کسب و کار کشور در اراک افزود: نظام سلطه در صدد ایجاد مانع در پیشرفت همه جانبه ایران اسلامی بخصوص در بخش صنعت است.

وی ادامه داد: با پشتیبانی همه جانبه مردم، هدایت های رهبرمعظم انقلاب اسلامی و فعالیت مستمر بخش های تولیدی و صنعتی، تهدید های دشمنان به فرصت تبدیل شده است.

استانداری بیان کرد: امروز ایران اسلامی در بخش ساخت تجهیزات پزشکی، صنایع پتروشیمی، هوا و فضا، نفت، گاز و عرصه های نانو در ردیف کشورهای برتر دنیا قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: برای توسعه و رشد بیشتر اقتصادی باید ارتباط صنعت با دانشگاه بیش از پیش تقویت شده و به مقوله پژوهش نیز توجه بیشتری شود.

استاندار  استفاده از نظر اساتید دانشگاه در زمینه تقویت زیرساخت های تولید و استفاده از تجهیزات به روز با برنامه ریزی مدیران بخش صنعت را ضروری دانست.

وی اضافه کرد: راه اندازی و افتتاح مراکز خدمات فناوری و کسب و کار نقش بسزایی در زمینه استفاده از علم و دانش برای افزایش کمی و کیفی تولید دارد.

استاندار  یادآور شد: در این استان دو هزار و 850 واحد صنعتی وجود دارد که تولیدات آنها به 80 کشور دنیا صادر می شود.

وی توضیح داد: میزان سرمایه گذاری از سال 1349 تا سه ماه 1387 در استان مرکزی 24 میلیارد دلار بوده، درحالی که این میزان تا پایان سال 1391 به 12 هزار میلیارد دلار خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: استان مرکزی در دولت های نهم و دهم در مجموع بخش های مختلف 20 درصد افزایش درآمد داشته که به جرات می توان گفت که این استان نماد توسعه صنعتی در دولت آقای احمدی نژاد است.

شعبانی فرد توضیح داد: چرخه و زنجیره صنعت پتروشیمی و پالایشگاه در استان مرکزی در حال کامل شدن است که بسیاری از نیازهای داخلی، منطقه و فراملی را این بخش تامین خواهد کرد.

وی یادآور شد: در آینده نزدیک 10 هکتار زمین به فضای شهرک های صنعتی استان مرکزی اضافه خواهد شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها