Portal_background_image

استاندار در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي در شهر صنعتي كاوه؛ تلاش براي حفظ قرارداد خودروسازي رنو ساوه در دستور است

آقازاده استاندار مرکزی در نود و يكمين جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان که در شهر صنعتي كاوه شهرستان ساوه برگزار شد، گفت: تلاش برای حفظ قرارداد خودروسازی رنو ساوه با کیفیت مفاد منعقد شده در دستور کار است و در صورت هرگونه تغییر در قرارداد، جایگزینی شریک خارجی دنبال می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: شرکت رنو فرانسه به عنوان سرمایه گذار اصلی خودروسازی بن رو بعد از تحریم ها همکاری را معلق گذاشته و عملیاتی شدن این طرح ناکام مانده است.

وی افزود: طرف فرانسوی اعلام کرده تا زمانی که شرایط تحریم ها پابرجا باشد نمی توانند در ایران فعالیتی داشته باشند.

 استاندار مرکزی گفت: تلاش های مدیریت ارشد استان با هماهنگی مسئولان کشوری برای جایگزینی شریک خارجی در صورتی که شرکت رنو نتواند در این پروژه فعالیت کند،‌ دنبال می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: نرخ بیکاری و افزایش میزان بیمه شدگان استان مرکزی در زمان سپری شده امسال نسبت به مدت مشابه قبل کاهش یافته و آمارها نشان از کارنامه موفق استان مرکزی در سایه هماهنگی موثر میان بخش دولتی و مدیران صنایع و بخش خصوصی در تولید و اشتغال است.

آقازاده گفت: تا 2 هفته آینده جزئیات کاهش نرخ بیکاری و افزایش شمار بیمه شدگان استان مرکزی را اعلام می شود.

وی با اشاره به برگزاری نشست ستاد اقتصاد مقاومتی مشترک استان و شهرستان ساوه، اظهار داشت: خروجی این نشست ها موثر است و تاکنون بسیاری از موانع تولید و اشتغال استان با هم افزایی و تعامل مدیران حوزه صنعت و دستگاه های دولتی برطرف شده است.

استاندار مرکزی گفت: با تداوم این راهبردها در قالب نشست های آتی شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت استان مرکزی در ساوه کوشش می شود که در سایه همدلی و جدیت دولت و فعالان بخش خصوصی مشکلات اقتصادی رفع شود.

آقازاده با اشاره به بازدید از شهرک حاشیه ای فانوس آباد و طرح کمربندی ساوه،‌ گفت: اراده استان بر کاهش مشکلات سکونتگاه های غیررسمی با ارایه خدمات رفاهی و زیرساختی است.

وی افزود: منابع مالی لازم برای آسفالت خیابان اصلی فانوس آباد و تامین قیر از سوی استانداری در اختیار شهرداری ساوه قرار می گیرد تا این پروژه عملیاتی شود.

استاندار مرکزی همچنین از اراده استان برای تکمیل طرح کمربندی ساوه خبر داد و افزود: این طرح بار ترافیکی حاصل از تردد خودروهای سنگین را از سطح شهر ساوه حذف می کند.

آقازاده در این نشست همچنین در خصوص شهرک صنعتی احمدآباد و ارایه راهکارهای لازم برای سرمایه گذاری زیرساختی تاکید کرد.

وی در مورد تامین برق مورد نیاز واحدهای این شهر صنعتی،‌ اظهار کرد: در اعتبارات سال آینده از محل منابع مالی استانی کمک هایی برای ایجاد خط انتقال برق پیش بینی می شود.

استاندار مرکزی افزود: با توجه به افزایش تقاضای سرمایه گذاران برای استقرار در شهرک احمدآباد باید متناسب با این درخواست ها نسبت به ایجاد زریرساخت های مورد نیاز برق،‌ آب و فیبرنوری اقدام شود.

آقازاده تاکید کرد: با اهتمام مسئولان می توان تا سال آینده ۴۰ مگاوات برق برای این شهر صنعتی فراهم کرد.

وی گفت: شهرستان ساوه نه تنها برای استان مرکزی بلکه برای کشور دارای اهمیت ویژه است و به همین دلیل در سه ماه اخیر،‌ چهار سفر به این منطقه صورت گرفته و مشکلات حوزه تولید و صنعت در نشست های متعددی بررسی شده است.

استاندار مرکزی گفت: سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان مرکزی برای رفع مشکلات این شهرک صنعتی و نیز سایر صنعتگران فعال در ساوه همراه است.

آقازاده تاکید کرد: با اهتمام جدی و همراهی دلسوزانه فعالان صنعتی، بخش خصوصی و دستگاه های دولتی اجازه داده نشده که برای یک کارگر استان در شرایط بحرانی،‌ مشکل ایجاد شود و این یک افتخار بزرگ محسوب می شود.

فرماندار شهرستان ساوه نیز در این نشست گفت: شهر صنعتی احمدآباد فرصتی مناسب برای سرمایه گذاران و تولیدکنندگان کشور است و باید هرچه سریع تر زیرساخت های لازم را در این منطقه برای ترغیب کارآفرینان فراهم کرد.

بهاروند اظهار داشت: این شهرک صنعتی با توجه به محدودیت ایجاد صنایع تا شعاع 120 کیلومتری در پایتخت می تواند پذیرای بسیاری از واحدهای صنعتی باشد.

وی گفت: درخواست ها برای استقرار واحدهای صنعتی در این شهرک افزایش یافته اما زیرساخت های آن پاسخگوی این حجم از متقاضیان نیست و می طلبد که نسبت به ایجاد پست برق دایمی،‌ آبرسانی، ایجاد راه دسترسی و بهبود بستر فیبرنوری و اینترنت اقدام جدی شود.

فرماندار شهرستان ساوه توضیح داد: صادرات محصولات صنعتی شهرستان ساوه در هشت ماه امسال افزایش ۲۰ درصدی داشته است.

بهاروند اظهار داشت: این حجم از افزایش صادرات نشانه توانمندی مدیریت و جدیت واحدهای تولیدی ساوه است، ضمن اینکه مشکلات بخش صنعت در ساوه نسبت به سایر نقاط کشور نیز کمتر می باشد.

گفتنی است در این نشست برای تامین خدمات زیرساختی برق،‌ فیبرنوری،‌ آب و نیز راه دسترسی شهرک صنعتی احمد آباد در راستای مصوبات قبلی تصمیماتی اتخاذ شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها