Portal_background_image

استاندار در نشست مشورتي بخشداران: تلاش براي برگزاري انتخابات سالم و با مشاركت حداكثري مردم از وظايف بخشداران است/ جذب سرمايه در روستاها سرلوحه بخشداران قرار گيرد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست مشورتی بخشداران استان، گفت: تلاش براي برگزاري انتخابات سالم و با مشاركت حداكثري مردم از وظايف بخشداران است

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: بخشداران حلقه اول میان دولت و مردم هستند و با ایجاد تعامل میان مردم، روستائیان و گروه های مختلف که در فعالیت های اقتصادی و ایجاد اشتغال موثر می باشند، می توانند در توسعه روستاها نقش موثری ایفا نمایند.

وی بیان کرد:  بخشداران نقطه تعامل میان مردم و دولت هستند و در زمان بیان دغدغه ها و مسائل و مشکلات مردم بخشداران پیشرو بوده و این نشان دهنده قدرت تعامل آنان با مردم است و  در شرایط امروز کشور  نیاز است برای تقویت این تعامل و همچنین افزایش اعتماد بین مردم و  مجموعه نظام تلاش شود.

استاندار مرکزی با اشاره به در پیش بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سالجاری ، گفت: برگزاری انتخابات از وظایف مهم وزارت کشور است و  تلاش برای برگزاری انتخاباتی سالم، قانونی و با مشارکت حداکثری مردم از ماموریت های مهم بخشداران در سه ماه آتی است.

آقازاده  نظارت بخشداران بر پروژه های عمرانی و ساخت و سازها در حوزه روستایی و  هزینه کرد اعتبارات دولتی  دهیاری ها را از وظایف مهم بخشداران دانست و افزود: بخشداران برای جذب سرمایه در روستاها به ویژه روستاهای با جنبه تاریخی ، فرهنگی و ظرفیت گردشگری تلاش کنند .

وی گفت:  تجهیز دهیاری ها به ماشین آلات سنگین و امکانات فنی  باید مورد توجه قرار گیرد چرا که علاوه بر کمک به عمران و توسعه روستاها در مواقع بروز حوادث همچون سیلی که در ابتدای سالجاری با آن مواجه بودیم به این امکانات نیاز است.

وی  تصریح کرد: در راستای ایجاد آبادانی و توسعه روستاهای استان خرید 50 دستگاه ماشین آلات از شرکت هپکو اراک در دستور کار قرار دارد که این اقدام  می تواند به عنوان الگو برای استان های دیگر  تبدیل شود و مشارکت و خرید ماشین‌آلات شرکت هپکو اراک توسط استان‌های دیگر را نیز در پی داشته باشد.

گفتنی است در این نشست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیر کل دفتر روستایی و شوراهای استانداری نیز حضور داشتند و بخشداران استان مباحثی را مطرح نمودند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها