Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تلاش بانكها و دستگاه هاي اجرايي استان در جذب تسهيلات اشتغالزاي روستايي

آقازاده استاندار مرکزی در ششمین نشست کارگروه اشتغال استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: یکهزار و 20 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی روستایی با هدف کاهش نرخ بیکاری به این استان اختصاص یافته است که بانکها و دستگاه های اجرائی استان باید در جهت جذب این تسهیلات تلاش کنند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  بانک ها ، دستگاه های اجرائی و کارگروه اشتغال استان درخصوص تسهیلات اشتغالزای روستایی  باید به نحوی عمل نمایند تا ضمن جذب کامل تسهیلاتی که به استان اختصاص یافته است از 30 درصد تسهیلاتی که به صورت امانی  در اختیار کارگروه ملی قرار دارد نیز بهره بگیریم.

وی اظهار کرد: ایجاد اشتغال پایدار از جمله طرح های مهم دولت تدبیر امید است که در حوزه رفع بیکاری شهرهای کوچک و روستاها با سیاست پرداخت تسهیلات دنبال می شود.

آقازاده اظهار کرد: راهبری منابع مالی و اعطای تسهیلات در حوزه اشتغالزایی نیازمند مدیریت اثربخش است چرا که مواردی هدررفت این سرمایه ها در گذشته وجود داشته است و نباید اجازه داد که این واقع تلخ تکرار شود و هیچ کوتاهی در این زمینه قابل پذیرش نیست.

وی گفت: کارگروه اشتغال در شهرستان ها نیز باید به صورت فعال برگزار شود و فرمانداران نیز بر روند  اعطای این تسهیلات و هزینه کرد آن نظارت کافی را داشته باشند.

استاندار مرکزی بیان کرد: بخشی از این تسهیلات مربوط به دولت و بخش دیگری مربوط به منابع بانکی است  لذا موسسات و بانکها نیز باید بر روند اعطای این تسهیلات نظارت و دقت کافی را داشته باشند و درخصوص وثایق و تضامین هم نسبت به اجرای مر قانون عمل نمایند .

آقازاده بیان کرد:  قطعاً با برنامه ریزی، دقت و نظارت کافی می توانیم در جهت جذب این تسهیلات عملکرد خوب و قابل قبولی ارائه نمائیم بطوریکه تا پایان سال نتایج آن تا حدودی برای مردم قابل لمس باشد .

استاندار مرکزی افزود: اجرای قانون اشتغال خانواده شهدا و ایثارگران در استان تکلیف است و تمامی دستگاه ها باید مفاد این قانون را عملیاتی کنند.

آقازاده اظهار کرد: خانواده معظم شهدا جایگاه ارزشمندی در جامعه دارند و با توجه به قوانین باید مشکلات اشتغال این طیف در جامعه برطرف شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: تسهیلات اشتغالزایی که امسال به استان اختصاص یافته به منظور ایجاد سه هزار و 500 شغل پایدار در مناطق روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر در استان مرکزی است.

مسعود آبایی افزود: در فرآیند اعطای این تسهیلات دستگاه های متولی باید فراخوان 2 ماهه ای را برای ارائه و جذب طرح های اشتغالزای متقاضیان اعلام کنند.

وی اظهار کرد: این تسهیلات در 2 بخش خویش فرمایی و کارفرمایی به متقاضیان دارای شرایط پرداخت می شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی نیز در این نشست گفت: یک هزار و 364 فرزندان شهید و ایثارگران این استان نیاز به شغل دارند که اسامی آنان در سامانه بنیاد ثبت شده است.

محمد صادق دوخایی افزود: یک هزار و 226 نفر از این مشمولان را فرزندان جانبازان 25 درصد به بالا و 138 نفررا فرزند شهدا شامل می شوند.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها