Portal_background_image

استاندارعنوان كرد: تكريم دانشگاهها اقتدار كشور و سربلندي انقلاب اسلامي را رقم مي زند

استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی دانشگاه های استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت:تكريم دانشگاهها اقتدار كشور و سربلندي انقلاب اسلامي را رقم مي زند.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تاکید بر تکریم دانشگاه ها، اظهار کرد: اگر اقتدار و بزرگی ایران در تمام حوزه ها و همچنین  سربلندی انقلاب اسلامی  را خواستاریم باید دانشگاه ها را در عمل تکریم کنیم.

وی  با بیان اینکه دانشگا ها نهادی مستقل و محل تولید فکر و اندیشه هستند، افزود: در طول تاریخ هر زمان دانشگاه و مراکز علمی تکریم و مورد توجه مسئولان قرار گرفته اند، جامعه به پیشرفت های مهم دست یافته و به نقطه اوج خود رسیده است.

زمانی قمی با اشاره به اینکه واگذاری مسائل دانشگاه ها به خود آنها از دیگر راه های توسعه و ترقی مراکز علمی کشوراست، گفت: برای رشد و ترقی این واحد ها نیاز است موارد تخصصی واحدهای علمی به افراد متخصص واگذار و از دخالت و قضاوت افراد غیر متخصص در این حوزه جلوگیری شود.

استاندار مرکزی ابراز کرد: مراکز علمی و دانشگاهی باید برنامه های فرهنگی خود در دولت یازدهم را فهرست کرده و ماهیت سخنرانان و گرایشات و موضوعات را مشخص کنند و به استانداری ارائه دهند تا با انجام داوری منطقی، ماهیت و مسیر حرکت برای عموم مشخص شود.

وی ادامه داد: مباحث دینی و اخلاقی در برنامه های فرهنگی و کرسی های آزاد اندیشی دانشگاه ها باید در کنار یکدیگر دیده شود زیرا وجود هر یک به تنهایی، مشکل هایی را برای جامعه دانشگاهی به همراه خواهد داشت.

 زمانی قمی گفت: : باید گروه ها و تشکل‌های دانشجویی را به ملاطفت و رفاقت با یکدیگر دعوت کنیم و مسائل مربوط به کشور و انقلاب را برای آنها بازگو نمائیم.

استاندار مرکزی با بیان اینکه معیار و ملاک ما رعایت نظم و قانون است، گفت: اگر جمهوری اسلامی برای ما دارای جایگاه و منزلت است باید قوانین آن نیز برای ما دارای منزلت و مکانت باشد و دفاع از اجرای قانون همواره سرلوحه امور قرار گیرد.

وی بیان کرد: جامعه باید دارای حدود و ثغور باشد و هیچ کس نباید فکر کند که می تواند اهانت کند و از مرز اخلاق خارج شود چرا که در این صورت تخریب صورت گرفته و از منطق بدور خواهیم شد.

زمانی قمی بیان داشت: در همه شرایط، ملاک و معیار، قوانین و ضوابط است و باید سنگ بنا را به درستی کار گذاشت تا به نتیجه مطلوب و توسعه پایدار رسید.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه مطالب عنوان شده در این نشست دسته بندی  شده و بعنوان دستور کار جلسات بعدی در نظر گرفته شود،بر تقویت مشاوره و مراکز مشاوره ای در سطح دانشگاه ها، تعیین تکلیف زمین دانشگاه صنعتی اراک، تصویب طرح آمایش عالی استان با محوریت دانشگاه اراک وارتباط هدفمند بین نخبگان و دانشگاهیان  تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست مدیر کل دفتر امور اجتماعی  فرهنگی استانداری و روسای دانشگاه های استان  مطالبی را بیان کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها