Portal_background_image

استاندار در تهران پيگيري كرد؛ تقويت پايگاه هاي هواشناسي و توسعه آبخيزداري در سطح روستاهاي استان

آقازاده استاندار مرکزی در دیدار با معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و همچنین معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی که در تهران انجام شد، بر توسعه آبخیزداری در سطح روستاهای استان و نیز توسعه پایگاه های هواشناسی استان تاکید کرد.

در نشستی مشترک با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ، استاندار مرکزی، کریمی نماینده مردم شهرستان های اراک، خنداب و کمیجان ، منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی در خصوص تعیین تکلیف زمین های در اختیار روستائیان و لزوم توسعه آبخیزداری در سطح روستاهای استان و همچنین بکارگیری از ظرفیت مردمی برای اجرای طرح های آبخیزداری استان بحث و بررسی شد.

استاندارمرکزی در دیدار رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به اهمیت کار آبخیزداری در استان به ویژه در اراک، شازند و شهرستان های کوهستانی اشاره کرد و گفت: اقدامات آبخیزداری در منطقه قره چای علاوه بر جلوگیری از فرسایش خاک و جمع آوری آب های سطحی، در شش ماهه آبی سال گذشته با توجه به اینکه بارندگی چندانی وجود نداشته با استفاده از طرح های آبخیزداری 100 میلیون مترمکعب آب وارد حوزه های آبخیز شهرستان ساوه شده است.

 آقازاده با بیان اینکه رفع مشکلات مردم، رضایت عموم را در بر خواهد داشت به موضوع مشکل زمین بین مردم با منابع طبیعی اشاره کرد و خواستار تعیین تکلیف و حل مشکلات مردم شد.

در نشست رییس سازمان جنگل ها و استاندار مرکزی و بر اساس امضای تفاهم نامه همکاری مشترک مقرر شد 20 میلیارد تومان از سوی سازمان جنگل ها و 20 میلیارد تومان آورده نیز از سوی استانداری به اقدامات آبخیزداری در استان مرکزی اختصاص یابد.

همچنین در نشستی که در محل سازمان هواشناسی کشور با  حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور و استاندار مرکزی برگزار شد،  توسعه پایگاه های هواشناسی در استان و ضرورت استفاده از تجهیزات و امکانات لازم برای رصد و اطلاع رسانی بموقع  وضعیت آب و هوای کشور درحال و آینده  و  نیز مقابله با حوادث طبیعی  مورد  بحث و بررسی قرار گرفت.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها