Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تقويت و تجهيز هلال احمر امري ضروري است

زمانی قمی استاندار مرکزی در ديدار با سرپرست و معاونان جمعيت هلال احمر استان که در محل دفتر ایشان انجام شد، گفت: تقویت و تجهیز هلال احمر امری جدی و اجتناب ناپذیر است که باید مورد توجه دولت و همه قوا قرار گیرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: با توجه به رخداد حوادث بسیاری که درکشور و همچنین کشورهای همسایه پیش بینی می شود، حضور هلال احمر و تجهیز و تقویت آن امری جدی و اجتناب ناپذیر است و دولت و همه قوا باید این مسئله را مورد توجه قرار دهند.

استاندار مرکزی بر نقش کلیدی هلال احمر در سالم سازی جامعه و همچنین نقش فرهنگی آن تاکید و اظهار کرد: جوانان فعال عضو هلال احمر به کمترین آسیب های اجتماعی دچار می شوند و این امر نشان می هد اشتغال جوانان و ارتباط کاری آنها با این سازمان می تواند در سالم سازی قشر جوان نقش موثری ایفا نماید.

زمانی قمی تصریح کرد: بسياري از فعاليت هاي جمعيت هلال احمر به شكل داوطلبانه و انسان دوستانه است كه باعث می شود فطرتی که خداوند به انسان عنایت داشته تقویت شود و بروز و ظهور یابد.        

استاندار مركزي گفت: امدادگران هلال احمر عشق به جامعه و هم نوع را به مردم و جامعه تعليم مي دهند و شعار بني آدم اعضاي يكديگرند - كه در آفرينش ز يك گوهرند، مدام در اين جمعيت زمزمه مي شود.

وی افزود: فعالیت جوانان در این جمعیت می تواند حس فردگرائی و تکروی را که در جامعه ما بیشتر دیده می شود، برطرف و روحیه هم گرائی را تقویت نماید.

زمانی قمی با اشاره به نقش نجات بخشی هلال احمر، افزود:  حضور امدادگران در مناطق مختلف يك پشتيبان و اميد بخش براي مردم است و اين تلاش تحسين آميز در دين اسلام مورد تاكيد و سفارش قرار دارد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: امروز در جامعه با مشکلات فرهنگی روبرو هستیم و باید از جامعه و  جوانان بطور منطقی دفاع کنیم که فراهم کردن زمینه حضور جوانان در سمن ها،NGO ها و تشکل هایی که فعالیتهای سالم دارند و همچنین سازمان جوانان جمعیت هلال احمر می تواند در این زمینه  نقش موثری داشته باشد.

سرپرست جمعيت هلال احمر استان مركزي نيز با ارايه گزارشي از فعاليت هاي اين جمعيت گفت: در ايام نوروز امسال 12 پايگاه ثابت، هشت پايگاه سيار، يك پايگاه كوهستان و 10 پايگاه پشتيبان به مردم ارايه خدمات داشتند كه در اين مدت 166 حادثه امدادرساني و 122 مصدوم به مراكز درماني منتقل شدند.
 محمدي افزود: گشايش شعبه هلال احمر در شهرستان هاي خنداب، فراهان و كميجان، گشايش و واحد اداري شعبه شهرستان اراك از مهمترين برنامه هاي اين جمعيت است.

وي نبود انبار امدادي و فقدان امداد هوايي را از مشکلات این سازمان در استان مرکزی عنوان کرد.

گفتنی است  18تا 24 ارديبهشت ماه به عنوان هفته هلال احمر نامگذاري شده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها