Portal_background_image

آقازاده تاكيد كرد: تقويت صنعت گردشگري راهبردي موثر در توسعه اقتصادي نراق

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه آیین گشایش دهمین نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی (جوزغند) نراق گفت: تقویت صنعت گردشگری نراق راهبردی موثر در توسعه اقتصادی این شهر است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به برگزاری نمایشگاه جوزغند اظهار کرد: در روز نخست نمایشگاه استقبال خوبی از توانمندی های اهالی نراق شد.

وی افزود: برگزاری این نمایشگاه می تواند  انگیزه ای برای حضور  گردشگران در این شهر قدیمی باشد.

استاندار مرکزی گفت: با کاهش تعداد دانشجویان شهر نراق باید توسعه صنعت گردشگری در این شهر مدنظر قرار گیرد تا بتوانیم رونق اقتصادی را در این شهر شاهد باشیم.

وی افزود: در این راستا لازم است تا شهرداری ، شورای اسلامی و سازمان میراث فرهنگی تمام تلاش خود را بکار گیرند و با برنامه ریزی راهبردی زمینه توسعه گردشگری در این شهر را فراهم نمایند.

وی   با اشاره به قدمت نراق و اقداماتی که در راستای احیای بافت تاریخی این شهر انجام شده ،اظهار کرد : راسته بازار تاریخی نراق پیشینه 400 ساله دارد که بخشی از آن به منظور راه اندازی چای سرا به بخش خصوصی واگذار شده است.

استاندار مرکزی در نشست بررسی مشکلات دهستان جاسب گفت: این دهستان یکی از مناطق ییلاقی استان است که یکی از نقاط هدف گردشگری مسافران است.

آقازاده افزود: به طور میانگین ماهانه در فصل تابستان 20 هزار نفر و حدود 200 هزار نفر در طول سال از این منطقه هدف گردشگری بازدید می کنند.

وی ادامه داد: به منظور استفاده از ظرفیت گردشگری این منطقه برنامه های متنوعی تعریف شده است.

استاندار مرکزی ابراز کرد: فرمانداری دلیجان در زمان کمتر از یک ماه مشکلات مطرح شده در خصوص جاسب را با برگزاری کارگروه و استفاده از نظر کارشناسان بررسی می کند.

آقازاده ادامه داد: پیش از جشن های 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی اقدامات لازم برای رفع تنگناهای دهستان جاسب در دستور کار قرار می گیرد.

استاندار مرکزی در سفر به نراق، ضمن حضور در نمایشگاه در جوزغند، بازارچه صنایع دستی و موزه مردم شناسی این شهر را افتتاح کرد.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها