Portal_background_image

استاندار مركزي: تقويت زيرساخت ها شرط مهم دستيابي به رونق اقتصادي است

آقازاده استاندار مرکزی همزمان با دومین روز از هفته دولت در دیدار با مردم قورچی باشی در مسجد جامع این شهر، گفت: تامین و تقویت امور زیرساختی شرط مهم در جذب سرمایه گذاران ، بهبود اشتغال و دستیابی به رونق اقتصادی است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: زیرساخت هایی نظیر آب، برق، جاده و فاضلاب باعث توسعه منطقه می شود و دولت تدبیر و امیدکوشیده تا در این راستا شاخص را بهبود دهد.

وی ادامه داد: دولت به دلیل مشکلات منابع مالی نمی تواند تمام مشکلات را رفع کند و همراهی و مشارکت بخش خصوصی و مردم ضروری است.

استاندار مرکزی اظهار داشت: منابع معدنی در بخش کمره خمین فرصت خوبی برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی این منطقه است.

آقازاده تصریح کرد: بخش خصوصی باید برای سرمایه گذاری در این منطقه تشویق شود و حوزه دولتی قاطعانه در کنار بخش خصوصی است.

 وی، کشاورزان را سربازان خط مقدم خودکفایی، اقتصاد و کشاورزی دانست و گفت:  دولت در خرید گندم از کشاورزان باید دست و دل بازتر عمل کند چراکه قیمت ۱۶ هزار ریال هزینه های کشاورز در کشت گندم را تامین نمی کند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: مسئولان استانی با مکاتبه و برگزاری نشست هایی  اصلاح قیمت خرید گندم توسط دولت را پیگیری کرده اند.

آقازاده افزود: برخلاف قیمت دولتی پایین خرید گندم، کشاورزان در یک کار جهادی محصولات تولیدی خود را به دولت فروختند و همه تلاش بر این است که دایره حمایتی دولت از حوزه کشاورزی بزرگ تر شود.

وی ادامه داد: کشاورزان با وجود خطر کم آبی و ناپایداری آب و هوا گندم تولید می کنند و این اقدام ارزشمند است.

استاندار مرکزی گفت: ارسال نامه به وزارت جهاد کشاورزی برای بیان مشکلات و دغدغه کشاورزان توسط استانداری پیگیری می شود تا در ۲ ماه دیگر که قیمت دولتی خرید گندم برای سال آینده مشخص می شود قیمت عادلانه در نظر گرفته شود.

آقازاده درباره جاده خمین - قورچی باشی گفت: تامین اعتبار این جاده از طرح های ملی نیست و به همین دلیل از وزارتخانه مربوطه بودجه نمی گیرد و  منابع مالی استانی نیز پاسخگوی تکمیل این جاده نیست.

وی اضافه کرد: تکمیل و زیر بار ترافیک رفتن جاده خمین - شازند به ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که ۲۰ میلیارد ریال از اعتبارات امسال برای این محور در نظر گرفته شده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: ۱۰ کیلومتر از جاده خمین - قورچی باشی اصلاح می شود و انتظار است  تا سال ۱۴۰۰  ایم راه دو بانده شود.

آقازاده تصریح کرد: برای راه اندازی شهرک دامپروری در منطقه قورچی باشی تمایل دامداران شرط مهمی است چراکه این شهرک تجربه موفقی نیست و مرکز دامداری همواره در نزدیکی محل سکونت دامدار است.
خمین در جنوب استان مرکزی قرار دارد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها