Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تقويت توليد و ايجاد اشتغال اولويت استان در سال 96

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان که در محل بیت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک برگزار شد، گفت: تقویت تولید و ایجاد اشتغال از اولویتهای مهم مجموعه دولت در استان در سال جاری است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: در حوزه اقتصاد و تولید در کشور و استان مرکزی علائم خوبی مشاهده می شود که این بدین معنا نیست که همه مشکلات این بخش مرتفع شده است بلکه بیانگر این مهم است که مسیر درستی برای حل مشکلات این حوزه انتخاب شده است.

وی بیان کرد: در سال گذشته استان اصفهان با 80 شهرک و  نواحی صنعتی 130 هکتار زمین واگذار کردند و این به معنای انعقاد قرار داد با کارآفرینان جدید است و در استان مرکزی 230 هکتار زمین واگذار شده و هیچ یک از قراردادها هم فسخ نشده است .

استاندار مرکزی با بیان اینکه دولت در سال 96 هم خود را موظف به اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی می داند، گفت: مجموعه دولت  در استان نیز موظف به اطلاعت و  اجرای فرامین مقام معظم رهبری در حوزه  اقتصاد است و باید در این زمینه تلاش شود.

زمانی قمی ایجاد اشتغال را در گرو تقویت واحدهای تولیدی دانست و گفت: صیانت از واحدهای تولیدی فعال به ویژه واحدهای بزرگ اقتصادی، راه اندازی واحدهای تولیدی نیمه فعال و تعطیل، جذب سرمایه گذاران خارجی و سرمایه گذاران و کارآفرینان داخلی رویکرد مجموعه دولت در استان برای ایجاد اشتغال است.

وی ادامه داد: توجه بر اشتغال خرد و روستائی بعنوان راهبردی مهم در ایجاد اشتغال در روستاها و همچنین برنامه های رفاه اجتماعی برای دهک های پائین جامعه نیز از برنامه هایی است که مورد عنایت دولت دوازدهم قرار دارد.

استاندار مرکزی گفت: دولت دوازدهم متفاوت با دولت یازدهم  برنامه ریزی و تصمیم گیری خواهد کرد و در خیلی از بخشها مدیران هم با دولت یازدهم متفاوت خواهند بود که دلیل  این امر به حضور پرشور و حرفهای مردم که از طریق صندوق آرا بیان شد بر می گردد که  باید به رسمیت شناخته شود و نکته مهمی است که باید به آن توجه شود.

زمانی قمی  گفت: در استان مرکزی حضرت آیت الله دری نجف آبادی محور وحدت هستند و ایشان علاوه بر تمام  ویژگی ها در حوزه اقتصاد و تولید  نیز صاحب نظر هستند و بخشی از موفقیت ها در استان را مرهون راهنمائی و هدایت های  ایشان می دانم .

استاندار مرکزی با بیان اینکه مودت و وحدت رمز موفقیت در همه عرصه ها است، گفت: صدا وسیما و اصحاب رسانه باید در جهت فرهنگ سازی و تحقق سیاست های مورد تاکید مقام معظم رهبری همانند گذشته تلاش کنند.

زمانی قمی با بیان اینکه انگیزه ما خدمت به مردم است، گفت: امروز همه باید با تمام توان در جهت حل مشکلات مردم تلاش کنیم تا با بهره گیری از تمام امکانات و ظرفیتها شاهد سرافرازی انقلاب تابناک اسلامی  و ایران سربلند باشیم.

 آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک نیز اظهار کرد: ترویج فرهنگ اصلاح الگوی مصرف رکن مهم و زمینه ساز تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است که باید در تمامی لایه های جمعیتی جامعه مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه اراک با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی تنها وظیفه دولت نیست، بیان کرد: همه نهادهای دولتی و خصوصی و اقشار مختلف مردم باید با استفاده از کالای ایرانی و اصلاح الگوی مصرف در تحقق این خواسته رهبر معظم انقلاب نقش آفرینی کنند. 

وی ادامه داد: بخش مهمی از نقدینگی کشور در راستای واردات کالاهای لوکس و غیر ضروری مانند شکر، قند و انواع روغن های غذایی هزینه می شود، در صورتی که می توان برنامه های جایگزین در تغذیه سالم نظیر مصرف خرما و کشمش را در جامعه نهادینه کرد.

وی اظهار کرد: کشور ایران به خصوص استان مرکزی ظرفیت های عظیمی هم در بخش کشاورزی و هم در بخش صنعتی دارد که تا کنون آنچنان که باید از آن ها استفاده نشده است. 

امام جمعه اراک، تولید ثروت را عزت و افتخار ایرانی دانست و گفت: همه ظرفیت های کشور باید در این راستا به کار گرفته شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها