Portal_background_image

استاندار: تقويت تعاوني ها گامي مهم در راستاي افزايش اشتغالزايي است

آقازاده استاندار مرکزی در مراسم تجلیل از تعاونی های برتر استان مرکزی گفت:تقویت تعاونی ها گامی مهم در راستای افزایش اشتغالزایی است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: ۱۵۰ هزار میلیارد ریال منابع مالی در مدت ۱۰ سال اخیر در بانک توسعه‌تعاون تامین شده که دو سوم این منابع در مدت سه سال گذشته تامین شده است.

وی  افزود: ۲ هزار و ۳۰۰ تعاونی در استان مرکزی وجود دارد که با فعالیت آن‌ها برای ۲۰ هزار نفر اشتغال در استان ایجاد شده است.

آقازاده ادامه داد: ۲۷ میلیون دلار کالا از مجموع یک میلیارد دلار صادرات غیر نفتی استان مرکزی در سال گذشته در این استان توسط تعاونی‌ها انجام شد که بخشی از این صادرات توسط تعاونی‌های دانش‌بنیان انجام شده است.

استاندار مرکزی با یادآوری ایجاد ۴۰ شغل توسط یکی از تعاونی‌های برتر استان مرکزی و کشور در خمین گفت: با حمایت بخش دولتی، اشتغال ایجاد شده در این تعاونی‌ها تا ۲۰۰ شغل قابل افزایش است.

آقازاده افزود: تعاونی‌ها با گذشت ۴۰ سال از انقلاب و با وحود تاکید قانون بر حمایت از آن‌ها مظلوم است و توسعه فعالیت  این واحدها نیازمند حمایت بخش دولتی دارد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه‌تعاون نیز گفت : این بانک پرداخت ۱۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات را در سال جاری هدفگذاری کرده است.

 مهدیان افزود: ۹۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال گذشته توسط این بانک پرداخت شد که ۷۰ درصد آن به تعاونی‌ها و ۳۰ درصد به سایر حوزه‌ها پرداخت شد.

وی ادامه داد: امید می‌رود که این تسهیلات هدفگذاری شده توسط بانک توسعه‌تعاون جذب و در اختیار تعاونی‌ها و مشتریان قرار گیرد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه‌تعاون گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پارسال توسط این بانک در استان مرکزی پرداخت شد که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده پیش‌بینی می شود پرداخت تسهیلات امسال به سه هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

مهدیان خاطرنشان کرد: بانک توسعه‌تعاون آمادگی دارد ۱۰۰ درصد منابع مالی جذب شده در استان مرکزی را دناحیه جغرافیایی پرداخت تسهیلات هزینه کند.

وی ادامه داد: بر اساس استاندارد های کشوری و جهانی ۸۵ درصد منابع جذب شده استان‌ها باید در محل پرداخت تسهیلات هزینه شود.

وی ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امسال در حوزه های مختلف بانک، تعاونی‌ها، روابط کار و اشتغال خدمت رسانی به تعاونی‌ها و مردم را در سال جاری را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرعامل بانک توسعه‌تعاون یادآور شد: این بانک فعالیت خود را از ۱۰ سال قبل آغاز کرده و اکنون با ۴۵۰ شعبه و چهار هزار و ۵۰۰ نفر کارمند در حوزه های مختلف بانک‌داری در خدمت‌رسانی به مردم اشتغال دارد.

وی با یادآوری بهره‌برداری از طرح ۱۱۲ واحدی فرهنگیان در اراک، افزود: این طرح سه سال قبل با بهره‌گیری از حمایت و تسهیلات این بانک کلید خورد و تا پایان مهر ماه جاری متقاضیان در این واحدها ساکن می‌شوند.

مهدیان از امضای تفاهم‌نامه بانک توسعه‌تعاون با صندوق نوآوری و شکوفایی استعدادها خبر داد و گفت: این بانک در راستای تفاهم‌نامه مذکور حمایت از تعاونی‌های دانش بنیان را انجام می‌دهد.

مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ۳۲۶ تعاونی از این استان امسال در رقابت های انتخاب تعاونی‌های برتر شرکت کردند که شمار آن‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.

آبایی افزود: ۱۵ تعاونی به عنوان  برتر استان مرکزی و ۲ تعاونی از مجموع ۲۷ تعاونی برتر کشوری بوده است.

وی ادامه داد: ۱۴ استان از مجموع ۳۱ دارای تعاونی برتر هستند که استان مرکزی یکی ازآن‌ها است.

مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: یکی از تعاونی‌های دانش بنیان استان در این جشنواره به عنوان تعاونی برتر کشور در سال جاری انتخاب شد.

آبایی افزود: ۶۴۱ طرح تعاونی هم‌زمان با هفته تعاون امسال در سطح کشور به بهره‌برداری رسید که ۱۳ مورد  با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال مربوط به استان مرکزی است.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این طرح ها در استان مرکزی برای ۱۵۵ نفر اشتغال‌زایی شده است.

گفتنی است در پایان این نشست با حضور  رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بانک توسعه تعاون، استاندار و برخی مسئولان استانی استان مرکزی از تعاونی‌های برتر استانی و کشوری استان تقدیر شد.

 

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها