Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تقويت اقتصاد روستايي لازمه دستيابي به توسعه پايدار است

آقازاده استاندار مرکزی همزمان با چهارمین روز از هفته دولت در دیدار با مدیران دستگاه های اجرایی، منتخبان شوراهای اسلامی، دهیاران و فعالان سیاسی شهرستان خنداب،گفت: تقویت اقتصاد روستایی لازمه دستیابی به توسعه پایدار است و اجرای طرح های اشتغالزا در این استان به عنوان برنامه اولویت دار دولت دنبال می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای افزایش اشتغال و رفع بیکاری در مناطق روستایی و جلوگیری از مهاجرت به شهرها در دستور کار استانداری مرکزی قرار دارد.

وی ادامه داد: راه اندازی کسب و کارهای کوچک در حوزه روستایی دنبال می شود و در این راستا مناطق روستایی خنداب ظرفیت ایجاد حداقل400 تا 500 شغل را دارد. 

استاندار مرکزی با اشاره به بهره برداری از سالن ورزشی یک هزار متر مربعی شهرستان خنداب افزود : بهره برداری از طرح های ورزشی نقش مهمی در افزایش نشاط و انگیزه جوانان در جامعه به همراه دارد و بهره برداری از این طرح ها سرانه ورزشی این شهرستان را افزایش می دهد.

آقازاده با بیان اینکه بهره برداری از استخر شهرستان خنداب را از دیگر طرح های ورزشی این شهرستان عنوان کرد و افزود : 600 میلیون تومان اعتبار به این طرح امسال اختصاص یافته و برای پایان آن 300 میلیون تومان دیگر اعتبار نیاز است که این اعتبار از طریق استانداری تامین می شود .

استاندار مرکزی گفت : در چهارمین روز هفته دولت 32 طرح با اعتباری بالغ بر 150 میلیون ریال به بهره برداری رسید که با بهره برداری از این طرح ها برای 40 نفر اشتغال پایدار ایجاد شده است.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد : باید از ظرفیت های شهرستان خنداب در حوزه گردشگری و طرح های اشتغال زایی در روستاها به ویژه صنایع تبدیلی کشاورزی که صنایع غنی است، بخوبی بهره مند شویم .

فرماندار شهرستان خنداب نیز در این نشست گفت: تمامی اعتبار اشتغال روستایی این شهرستان مصوب شده و تلاش برای تحقق آن ادامه دارد.

حاج علی بیگی افزود: 32 طرح در چهارمین روز هفته دولت در خنداب با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال به بهره برداری رسید و استخر دبیرستان حضرت ابوالفضل(ع) و روکش آسفالت محور اصلی این شهرستان نیز در دست انجام است.      

وی ادامه داد: 135 هزار هکتار اراضی ملی و کشاورزی در این شهرستان وجود دارد که 48 هزار هکتار آن زراعی و 12 هزار هکتار باغی است.       

حاج علی بیگی گفت: 350 هزار تن محصولات کشاورزی در شهرستان خنداب تولید می شود که 160 هزار تن باغی، 40 هزار تن دامی و بقیه محصولات زراعی است. 

وی افزود: سه میلیون بچه ماهی و 300 هزار قطعه ماهی زینتی در خنداب تولید می شود که درآمد زایی این حوزه، افزایش اشتغال و بهبود مناسبات اقتصادی منطقه را به همراه دارد. 

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها