Portal_background_image

تقدير استاندار از تشكل هاي فعال در سفر كاروان تدبير و اميد به استان/ سناريوي مخالفان در سفر ناكام ماند

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست تقدیر از احزاب و تشکل های عضو ستاد استقبال از سفر کاروان تدبیر و امید به استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: با استقبال پرشور مردم از سفر رئیس جمهوری و هیات همراه به استان ، سناریوی مخالفان ناکام ماند.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه بنده اولین استاندار تعیین شده در دولت با گرایش سیاسی مشخص هستم، افزود: ممکن است استانداران گذشته نیز به این جریان نزدیک بودند ولی مخالفان دولت به گونه ای تبلیغ کردند که گویی من اولین فرد با این گرایش هستم.

وی ادامه داد: طبیعتاً این جریان بطور منسجم کارکرده بود  و بنده را فردی که به دنبال معیشت مردم نخواهد بود ، با نیروهای مذهبی کنار نخواهد آمد و.... معرفی کرده بودند.

زمانی قمی افزود: تمام تلاش من در این مدت بر این بود که این نظریه ها را ابطال کنم و نگذارم آن جریان پیروز میدان باشد.

استاندار مرکزی عنوان کرد: زمانی که بنده بعنوان استاندار مرکزی معرفی شدم و شروع بکار کردم بسیاری از مسئولین تعیین شده بودند و من به تمام آنها اعتماد  کردم  و این اقدامی نادر است که استانداری وارد استان شود و از تمام تیم موجود حمایت کند و  من به  این اقدام افتخار می کنم.

وی تصریح کرد: عده ای انسان متشخص برای استقرار این دولت زحمت کشیدند و من صحبت کسانیکه تقوی دینی را کنار گذاشته و این افراد را متهم می کنند نمی پذیرم و افرادی که برای انقلاب و دولت زحمت کشیده اند را رها نمی کنم و آنهایی که برای دولت خواب دیده اند بدانند که من حواسم هست.

زمانی قمی گفت: از زمانیکه بعنوان استاندار در این استان کار خود را آغاز کرده ام از کسانیکه با دولت همراه نبودند نیز دعوت بکار کردم و به هیچ فردی اساعه ادب ننمودم و از همه دعوت به همکاری کردم.

استاندار مرکزی بیان کرد:  در ابتدا حل مهمترین مسائل استان که در حوزه اقتصاد و تولید بود بعنوان اولین اقدام نشانه گرفتیم تا تغیراتی هر چند کم را آغاز کنیم که  این امر با  گفتگو های آفتخار آمیز دیپلماسی ایران و توافق هسته ای گره خورد و توانست زمینه را برای گره گشائی از بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی در استان فراهم کند.

زمانی قمی افزود: همانقدر که خدمات امیر کبیر بزرگ در تاریخ باقی ماند این توافق نیز باقی می ماند و قضاوتهای تند، غیر منطقی و دور از خداترسی در خصوص این مذاکره کنار می رود و تاریخ زحمات این دولت را قضاوت می کند.

وی گفت: سوال ما ازمخالفین دولت این است اگر این رخداد نبود حقوق کارمندان را چگونه می توانستیم پرداخت کنیم ؟ نمی گوئیم مدینه فاضله شده است بلکه می گوئیم جلوی تخریب و خرابی های وحشتناک گذشته را گرفتیم و بخشی را هم درست کردیم.

استاندار مرکزی بیان کرد: برای اینکه در استان بتوانیم به موفقیتهایی دست یابیم باید بگونه ای رفتار می کردم که حامیان دولت بتواند سرشان را بالا بگیرند و لذا بیشترین وقت خود را در حوزه تولید گذاشتم تا تغییراتی در این بخش حاصل شود که استان توانسته در این زمینه اقدامات موثری را به انجام برساند.

زمانی قمی گفت: مخالفین دولت هر اقدامی را  تخریب می کنند بطوریکه اگر  روز است می گویند شب است ؛ در دولتی که 700 میلیارد دلار پول بود ، تورم به 44 درصد رسید یعنی فقط می شود گفت سنگ پای افراط گری است که با این وضعیت کشور را تحویل داده اند و امروز  ببینید چه می نویسند.

وی درخصوص  انتخابات مجلس شورای اسلامی و شکل گیری مجلس دهم،  گفت: سه وزیری که در مجلس نهم رای اعتماد نیاوردند امروز مجلس دهم  به آنها رای داده است و با توجه به اینکه رای گیری در مجلس بصورت آزادانه انجام می شود این بهترین دلیل و شاخصی است که  نشان می دهد مجلس تغییر کرده است این را حاضرین به غائبین برسانند .

استاندار مرکزی بیان کرد: من در انتخابات هیچ نوع دخالتی نداشتم ولی علاقمند بودم همه چیز را تحمل کنم تا وحدت حامیان دولت و این طرز تفکر اعم از اصولگران و اصلاح طلبان حفظ شود و حاصل و برآیند آن نیز خوب بود و این دومین موضوعی بود که در استان به آن توجه داشتم.

زمانی گفت: من برای همه چیز به استان آمده ام و انتخابات هم از جمله آن است روشن است این وظیفه استاندار است من نماینده سیاسی دولت هستم معلوم است که دنبال مجلس افراطی نبودم معلوم است من خواهان مجلس معتدل و نزدیک به  برآیند مردم هستم ؛این انتخابات بعنوان یک پدیده مثبت  با بردباری، وحدت، رفاقت و بسیج مردم  اتفاق افتاد .

استاندار مرکزی گفت: کار سوم سفر رئیس جمهور در سال چهارم دوره اول بود که باید بخوبی انجام می گرفت در این سفر عده ای برای بیرنگ کردن سفر اقداماتی  انجام دادند و اتحادهای بسیار عجیب و غریبی شکل گرفت که در سایتها و .. کاملا مشخص بود یک تعدادی هم که همراهی می کردند معلوم بود که نمی خواهند سفر شکل بگیرد و مكروا و مکر الله والله خير الماكرين.

  استاندار مرکزی با اشاره به استقبال غیر قابل توصیف مردم استان مرکزی از رئیس جمهوری گفت: در سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان مردم آن صحنه های زیبا را آفریدند و رئیس جمهوری  نظر صریح خود را از استقبال مردم بیان کرد و این برای استان یک افتخار بود.

وی ادامه داد: تمام تلاش ما بر این بود که این سفر در بین دیگر استانها بهترین سفر رئیس جمهوری باشد که می توانم بگویم حتما جز دو یا سه سفر خوب دولت هستیم و افتخار می کنم که هم استانی ها به دولت  اعتماد کردند .

استاندار مرکزی ابراز کرد: باید بدانند که درست است که تمام تلاش و وقت بنده در حوزه اقتصاد صرف می شود ولی فراموش نشود من عنصری سیاسی هستم و همه چیز را متوجه می شوم و همه چیز را رصد کردم و در جریان هستم.

 زمانی قمی با اشاره به اینکه سناریوسازی علیه دولت  درحال شدت گرفتن است، تصریح کرد:  باید شاخصهایی دست شما باشد و بدانید در مناطق به چه کسانی حمله می کنند، باید دقت کنید آنها درست به نقاط موفق کشور و دولت حمله می کنند به سیاست خارجی، حوزه سلامت و حوزه هایی که دولت توفیق داشته است.

وی افزود: به عناصری که در دولت  موثر هستند حمله می کنند و جریان های موازی از دل حامیان دولت ایجاد می کنند ولی  با خردی که در حامیان دولت و بزرگان این جریان در کشور وجود دارد اعم از اصولگرایی و اصلاح طلبی آنها مطئمن باشند توفیقی نخواهند داشت.

استاندار مرکزی ادامه داد: ما هم حواسمان هست، اگر لازم باشد برای نگه داشتن این کشور در مسیر اعتدال، عقل و خرد و اخلاق و دیانت از موضوعات جزئی و حقمان می گذریم تا کشور به این اهداف نزدیک باشد .

زمانی قمی با بیان اینکه در هر امری قوانین و مقررات شناخته شده ای داریم، گفت: در بحث انتخابات فضای تعاملی در استان حاکم بود همه سلایق آمدند و بدون مشکل صحبت های خود را بیان کردند.

وی با بیان اینکه لغو سخنرانی مطهری در مشهد برای من باعث تاسف بود، گفت: باید مطالعه کنیم و ببینیم شهید مطهری راز بقای جمهوری اسلامی را مستلزم چه روشهایی می داند وقتی مراجعه می کنیم به آن گفته ها می بینیم که این حرکت زمین تا آسمان با گفته های آن فیلسوف فاصله داشته و حرکت نادرستی بود.

وی افزود:  شما فکر می کنید ما با تئوری های وارداتی از خارج با شما صحبت می کنیم، در صورتیکه  ما  از متن دین و متن یافته های دقیق دینی با شما صحبت می کنیم .

استاندار مرکزی گفت: اینکه یک تشکل دانشجوئی بسیجی صحبت های خود را بیان کند امر خوبی است ما تا آنجا که بتوانیم گفتگو می کنیم و بین جدل و انتقاد تفاوت قائلیم چرا که جدل به معنای تخریب، افراطی گری و دروغ گفتن است.

زمانی قمی با اشاره به درخواست اصحاب رسانه از دستگاه ها برای ارائه اخبار و اطلاعات اقدامات انجام شده، گفت: این افتخار است که رسانه ها و نیروهای سیاسی داوطلب می شوند که دستگاه ها حرفهای خود را در حوزه کاری بیشتر بگویند ،امروز که این فضا از سوی مطبوعات و نیروهای سیاسی وجود دارد باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها