Portal_background_image

با حضور استاندار تقاطع غير همسطح شهيد چمران ساوه به بهره برداري رسيد

زمانی قمی استاندار مرکزی در آئین بهره برداری از تقاطع غیر همسطح شهید چمران ساوه ،گفت: بارور شدن ظرفیتهای خاص منطقه ای و ملی شهرستان ساوه می تواند این خطه را به یکی از قطب های بزرگ توسعه اقتصادی کشور تبدیل کند.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه اداره شهرها با روش‌های علمی امکان‌پذیر است، افزود: نگرش علمی و وسیع موجود در بین شورای اسلامی شهر و شهرداری ساوه موجب تعریف و اجرای پروژه‌هایی شده است که در سطح کشور بی نظیر است.

وی بیان کرد: ساوه به دلیل اینکه بزرگترین شهرستان استان مرکزی از لحاظ وسعت و دومین شهرستان از لحاظ جمعیت به شمار می‌رود در سایه خروج از مدیریت سنتی و با توجه به قابلیت های این شهرستان و نگاه علمی می‌تواند در 20 سال آینده به یکی از شهرهای بزرگ کشور تبدیل شود.

استاندار مرکزی با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌های شهرستان ساوه تصریح کرد: مسئولان استان دل در گرو توسعه شهرهای مختلف استان نظیر شهرستان ساوه دارند که سهم عمده‌ای در تولیدات صنعتی و کشاورزی این منطقه از کشور دارد.

وی استان مرکزی را مهد مشاهیر و مفاخر ایران اسلامی دانست و افزود: زادگاه امام خمینی(ره) به عنوان معمار کبیر انقلاب در استان مرکزی است و شهرستان اراک پرورش دهنده بزرگانی همچون امیر کبیر به عنوان دولتمردی مستقل است که آوازه او در این مرزوبوم پیچیده است.

استاندار استان مرکزی گفت: شهید دکتر مصطفی چمران به عنوان افتخار ساوه برای سایر شهدای انقلاب الگو و حجت بود.

وی از شهید چمران به عنوان عالمی سترگ و عارفی بزرگ یاد کرد که برای پاسداشت دین مبین اسلام جهاد کرد و بهترین نوع مرگ که همانا شهادت است را برای خود رقم زد.

زمانی قمی از شهید چمران به عنوان شهید ماه خرداد یاد کرد و افزود: خردادماه بیانگر وقوع مناسبت‌های متعدد ملی و مذهبی است که ارتحال امام (ره)، آغاز نهضت خمینی کبیر در 15 خرداد، سالروز حماسه فتح خرمشهر در سوم خردادماه و سالروز شهادت شهید چمران از جمله مناسبت‌های مهم این ماه عظیم است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران نیز در این آیین در سخنانی گفت: فلسفه وجودی شوراها اجرای مجاهدت هایی با مختصات جهاد گونه است.
مهدی چمران بیان کرد: اگر خدمت بی منت برای خدا باشد، به طور یقین رضایتمندی مردم نیز حاصل می شود.
وی بیان کرد: مسئولان و دست اندرکاران اجرایی در همه بخش ها با تلاش و اهتمام خود باید کشور را به دست صاحب اصلی یعنی حجت بن الحسن (عج) برسانند.
وی خطاب به مسئولان و مدیران ساوجی افزود: نباید از انتقاد هراسید بلکه باید با استفاده از نقد سازنده در راستای مسیر مطلوب گام برداشت.
گفتنی است عملیات اجرائی تقاطع غیر همسطح شهید چمران با اعتباری بالغ بر 135 میلیارد ریال ایجاد شده  است و اجرای این طرح از بهمن ماه سال 93 آغاز و ظرف مدت 15 ماه اجرا شد.

 این تقاطع غیرسطح دارای عرض 25 متر و طول 640 متراست و به دلیل ارتباط مناطق شرق و شمال شرق شهر ساوه، یکی از نیازهای این نقطه از شهر محسوب ‌می شد.
یادآور می گردد در سفر یک روزه استاندار مرکزی به شهرستان ساوه، عملیات اجرائی طرح زیرگذر شهید رجایی ساوه نیز آغاز شد.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها