Portal_background_image

با حضوراستاندار مركزي و سردار سلامي : تقاطع غير همسطح آزادگان اراك بهره برداري شد

با حضور سردار سرلشگر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، سید علی آقازاده استاندار مرکزی و تنی چند از مقامات لشگری و کشوری تقاطع غیر همسطح میدان ورزش (پل آزادگان) اراک به بهره برداری رسید.

سردار سرلشکر  سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین بهره برداری از تقاطع غیر همسطح آزادگان اراک  اظهار کرد: نیروی مقتدر سپاه ضمن تعامل با سایر نهادها با تمام ظرفیت و توان در خدمت ملت ایران اسلامی است.

وی افزود: تمامی داشته های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متعلق به مردم بوده و سپاه ضمن حفظ اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع از امنیت ایران اسلامی، خدمت رسانی به ملت را در دستور کار خود داشته و دارد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌ها و داشته‌های کشور، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همراه و همگام با ملت ایران با بهره گیری از این ظرفیت‌ها برای توسعه کشور تلاش کرده و برای رسیدن به قله‌های پیشرفت و توسعه عجله دارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: تلاش برای پیشرفت و توسعه کشور تنها برای نا امیدی دشمنان نیست بلکه ملت بزرگ ایران اسلامی از این توان و ظرفیت برخوردار هستند که به یکی از ملت‌ها و کشورهای پیشرفته و توسعه یافته جهان تبدیل شود.

سردار سرلشکر سلامی با یادآوری فرموده و دستور مقام معظم رهبری در زمینه تلاش و نقش آفرینی سپاه پاسداران و قرارگاه خاتم الانبیا برای ساخت ایران اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران رهنمودهایی را برای تلاش این نهاد در زمینه محرومیت زدایی، ارایه خدمات اجتماعی، امداد و کمک رسانی در راستای پیشرفت جامعه و کشور ارایه فرمودند.

وی ادامه داد: سپاه پاسداران فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه و چراغ هدایت خود قرار داده و برای حضور ملت ایران اسلامی در قله‌های پیشرفت و توسعه تلاش می کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: در این زمان که دشمنان ایران اسلامی بستن دروازه های جهان بر روی کشور را در دستور کار خود قرار داده اند مردم ایران با صبر، استقامت و موقعیت شناسی به دشمنان نشان دادند تنها به داشته های داخلی متکی هستند.

سردار سرلشکر سلامی ادامه داد: خداوند روزی کسی را به دیگران واگذار نکرده و ملت ایران اسلامی با ایمان، توکل و اعتماد به وعده های خداوند همانند گذشته در برابر توطئه‌های دشمنان ایستادگی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران چون عزیز هستند خداوند به آنان کمک کرده و در جنگ اقتصادی نیز همانند گذشته پیروز می شوند.

 فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) نیز در این نشست گفت: سپاه پاسداران علاوه بر تلاش برای افزایش توسعه و امنیت کشور، افزایش رفاه و معیشت مردم ایران اسلامی را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

 محمد افزود: حضور سپاه پاسداران همراه و همگام با مردم ایران اسلامی در صحنه های مختلف از برنامه های اولویت دار این نهاد انقلابی بوده و قرارگاه سازندگی خود را موظف می داند که در صحنه‌های مختلف حضور یابد.

وی ادامه داد:  قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) عملیات اجرایی سه طرح را در اراک آغاز کرده است که ۲ طرح آنها به بهره برداری رسیده است و طرح میدان شریعتی با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) گفت: این قرارگاه علاوه بر اجرای طرح های سازندگی حضور در طرح های محرومیت زدایی را در دستور کار خود قرار داده و بر این اساس یک هزار و ۵۰۰ طرح محرومیت زدایی را در مناطق کم برخوردار استان مرکزی اجرا کرده است.

محمد ادامه داد: اهدای یک هزار بسته تحصیلی به دانش آموزان کم برخوردار، ۱۰۰ جهیزیه و ایجاد سه کارگاه با ۲۰ چرخ خیاطی برای زنان بی سرپرست و بد سرپرست از برنامه های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در این استان است.

شهردار اراک نیز در این آیین گفت: با کمک قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) برخی از طرح هایی که از ۱۳ تا ۱۴ سال گذشته در این شهرستان به صورت نیمه کار باقی مانده بودند به پایان رسیده است.

 شفیعی افزود: تقاطع غیر همسطح شهید صیدی و شهید کاوه نبیری با کمک قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در حال انجام بوده و امید است بهره برداری از این طرح ها تا ۲ ماه آینده آغاز شود.

وی ادامه داد: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده بهره برداری از تمامی طرحهای شهر اراک تا پایان امسال آغاز می شود.

گفتنی است عملیات اجرایی این طرح به مساحت ۱۸ هکتار و ۱۰ هکتار و نیم فضای کارگاهی از اسفندماه سال ۹۴ با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا(ص) سپاه پاسداران آغاز شد که از ابتدای امسال تکمیل این طرح جزو اولویت های شهرداری قرار گرفت.

بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال برای ساخت این تقاطع هزینه شده و داری ۹ رمپ و ۱۸ مسیر است .

سردار سرلشگر سلامی امروز پنجشنبه در گنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی در اراک شرکت خواهد کرد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها