Portal_background_image

استاندار مركزي: تفكر بسيجي انقلاب اسلامي را به يك قدرت جهاني تبديل كرد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست صمیمی با فرماندهان بسیج ادارات استان، گفت: بسیج و تفکر بسیجی انقلاب اسلامی ایران را به یک قدرت منطقه ای و جهانی تبدیل کرده است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: تشکیل بسیج به دست بنیانگذار انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ بسیجی در کشور، جمهوری اسلامی ایران را به یکی از قدرت های منطقه و جهان تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: امروز به واسطه قدرت انقلاب اسلامی برخی مسئولان کشورهای منطقه و اروپایی در ملاقات های رسمی و غیر رسمی، ایران را به دلیل ایستادگی در برابر ابرقدرت های جهان تمجید می کنند.

استاندار مرکزی با یادآوری وجود برخی مشکلات اقتصادی در کشور خاطر نشان کرد: مشکلات اقتصادی و افزایش قیمت ها نباید به پای انقلاب نوشته شود و این مشکلات با تدبیر، اتحاد و همدلی سایر نهادها و دستگاه ها تحت محوریت رهبری مقتدر انقلاب اسلامی قابل حل است.

آقازاده گفت: اکنون پس از گذشت چهار دهه از تشکیل بسیج مستضعفان و حضور این نیروی انقلابی و مردمی در حوزه های مختلف اقتصادی، علمی و فرهنگی دلیل ایجاد آن برای همگان مشخص شده است که این مهم نشان از دور اندیشی و مصلحت اندیشی امام خمینی(ره) در ابتدای انقلاب دارد.

وی ادامه داد: تشکیل بسیج توسط بنیانگذار کبیر انقلاب تنها با راهبرد نظامی نبود بلکه به منظور سازندگی و حفظ و حراست از مردم و دفاع از مظلومان ایجاد شد و اکنون پس از گذشت چهار دهه این نهاد مردمی با حضور در صحنه های مختلف توانسته وظایف خود را به خوبی ایفا کند.

استاندار مرکزی گفت: گسترش روحیه بسیجی در بین کشورهای مختلف موجب شده این کشورها بتوانند در برابر مستکبران ایستادگی کنند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز در این نشست گفت: مبانی دینی، شناخت جمهوری اسلامی ایران به عنوان نماد حاکمیت دینی، پیروی از سیره و تفکر امام خمینی(ره) و التزام به ولایت مطلقه فقیه چهار اصل مهم تفکر بسیجی است.

سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» افزود: ارتباط بسیجی با انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، یک ارتباط هویتی و اثربخش است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی دفاع از مظلوم در برابر ظالم را از دیگر خصوصیات بسیج دانست و گفت: این خصوصیت بسیج موجب شده که بسیج پای خود را از مرزهای کشور فراتر گذاشته و به دفاع از مطلومان منطقه و جهان بشتابد.

سردار کریمی یاد آور شد: استان مرکزی اکنون بیش از 50 شهید مدافع حرم در راه دفاع از اسلام و قرآن اهدا کرده است که با دارا بودن روحیه بسیجی به دفاع از مظلومان و قرآن شتافته اند.

وی ادامه داد: ایجاد بیش از هشت هزار شغل در استان مرکزی، پرداخت 570 میلیارد ریال تسهیلات، برگزاری کلاس های آموزشی برای 30 هزار نفر از جوانان استان و آشنایی بیش از 100 هزار نفر از جوانان استان با خاطرات جبهه و جنگ از جمله اقدام های سپاه روح الله این استان در چند سال اخیر است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: فعالیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی در 50 روستای استان مرکزی و اجرای بیش از 200طرح محرومیت زدایی در این روستاها، ایجاد 60 هزار متر مربع زیر ساخت ورزشی در استان، ایجاد پنج بیمارستان صحرایی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بهسازی رایگان صد هزار متر مربع از مدارس استان از دیگر اقدام های این نهاد مقدس در سال های اخیر است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها