Portal_background_image

استاندار: تفكر ايثار و شهادت در نظام تعليم و تربيت نهادينه شود/آشنايي جوانان با ارزشهاي دفاع مقدس سرمايه نرم نظام است

زمانی قمی استاندار مرکزی در آیین گشایش نمایشگاه نقش آموزش و پرورش استان مرکزی در هشت سال دفاع مقدس ، گفت: فرهنگ و تفکر ایثار و شهادت و روحیه ولایی باید در آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت هر روز پررنگ تر شده و مفاهیم ارزشی و اصیل آن نهادینه شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: گنجینه ناب دفاع مقدس مملو از درس های آموزنده در حوزه معنویت، انسان سازی و آزادگی است و آشنایی نسل جوان جامعه با رشادت ها و ایثارگری های این دوران سرمایه نرم کشور است.

وی بیان کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس با تمام مشکلات، لایه های مختلف مردمی به فرهنگ خرد جمعی و منافع عمومی توجه ویژه داشتند و این یکی از رموز کسب موفقیت های بزرگ در این دوران بود.

استاندار مرکزی ادامه داد: افرادی که به منافع شخصی و گروهی توجه می کنند اگر چه به ظاهر منفعت موقتی را نامشروع کسب کنند اما در زاویه خسران زندگی می گذرانند و موفقیت و برجستگی هر انسان بر شخصیت معنوی و انسانی است و در دوران دفاع مقدس رشادت های خلق شده برخاسته از ابعاد معنوی و انسانی بود.

زمانی قمی اظهار کرد: دانش آموزان سرمایه های بزرگ کشور هستند و این قشر باید به بهترین شکل ممکن در خانواده ها و مراکز آموزشی تربیت و برای خدمت به کشور بارور شوند.

گفتنی است نمایشگاه نقش آموزش و پرورش استان مرکزی در دوران هشت سال دفاع مقدس در فضایی به وسعت 450 متر مربع در محل اداره کل آموزش و پرورش این استان در اراک گشایش یافته و تا 10 مهرماه جاری برای بازدید عموم برپا است.
این نمایشگاه که در به مناسبت بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس برگزار شده، دارای جلوه های زیبا از معرفی شهدای دانش آموز است و تصاویر، آثار و دست نوشته های به جا مانده از شهدا، کتاب ها و تولیدات آموزش و پرورش در خصوص زندگی شهدا و وصیت نامه شهدا در آن به نمایش درآمده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها