Portal_background_image

با حضور استاندار و رئيس كميته امداد كشور؛ تفاهم نامه همكاري مشترك در احداث يك هزار واحد مسكوني نيازمندان امضاء شد

با حضور آقازاده و فتاح تفاهم نامه همکاری مشترک کمیته امداد امام خمینی (ره) و استانداری مرکزی در احداث و یا خرید یک هزار واحد مسکونی نیازمندان امضاء شد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  توسعه همکاری های مشترک در زمینه کاهش فقر و توانمندسازی نیازمندان استان مرکزی از طریق همکاری مشترک در احداث و یا خرید 1000 واحد مسکونی نیازمندان در دوره زمانی دو ساله  از مفاد این تفاهم نامه است.

وی بیان کرد: 200 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این منازل مسکونی مددجویی پیش بینی شده است.

آقازاده تصریح کرد:  50 درصد از اعتبار ساخت این واحدهای مسکونی توسط استان مرکزی و نیمی دیگر از منابع کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور تامین می شود.

وی گفت:  زمین مورد نیاز برای ساخت این واحدها در مناطق شهری و روستایی استان به صورت رایگان تامین شده است.
استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: پروانه ساخت و خدمات فنی و مهندسی برای این واحدهای مسکونی رایگان است که توسط سازمان مهندسی ارائه می شود و تلاش براین است که با کمترین هزینه و کیفیت مطلوب این واحدهای مسکونی به مددجویان تحویل شود.

 رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور نیز گفت: 11 میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و نیازمندان سراسر کشور از شهریورماه امسال سبد کالا دریافت می کنند.

فتاح افزود: سبد کالایی در گام نخست در توافقی که با دولت صورت گرفته است توزیع می شود و در مرحله دوم که از مهرماه آغاز می شود پنج دهک جامعه را مشمول می شود.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی پیش آمده میزان مراجعه متقاضان برای گرفتن تسهیلات ضروری به کمیته امداد امام خمینی (ره) افزایش یافته است بنابراین از منابعی که در این نهاد حمایتی فراهم شده تلاش می شود که تا 2 ماه آینده صف انتظار تسهیلات کارگشایی برداشته شود و در استان مرکزی نیز تا پایان شهریور با همکاری استانداری این مهم محقق می شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: منابع مالی این نهاد حمایتی با عنایت و همکاری دولت به 2 برابرافزایش یافته است.

فتاح افزود: این نهاد حمایتی تفاهم نامه ای با دولت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی داشته که با استفاده از ظرفیت ماده 14 قانون بودجه شرایطی فراهم کند تا همه افراد پشت نوبت در کمیته امداد امام خمینی (ره) ظرف 2 ماه آینده از صف انتظار خدمات خارج شوند و در اواخر مهرماه متقاضی در صف وجود نداشته باشد.

وی اظهار داشت: میزان مستمری مددجویان این نهاد حمایتی با همکاری دولت 14 درصد افزایش یافته و تفاوت سه ماه اول هم پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: تفکر حمایتی تیم ارشد مدیریتی استان مرکزی قابل تقدیر است و تشویقی که برای حامی ایتام و فرزندان محسنین در استان مرکزی شده برجسته است.

فتاح گفت: 240 هزار خانواده تحت پوشش این نهاد به دلیل خودکفایی از چرخه حمایتی خارج شده اند و با توجه به اوضاع اقتصادی ایجاد شده جای نگرانی برای تحت پوشش جدید وجود ندارد.

وی یادآور شد: یک میلیون و 850 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند که پرونده 50 هزار خانوار نیز در ماه جاری نهایی می شود.

رئیس کمیته اماد امام خمینی (ره) کشور اظهار داشت: 23 هزار میلیارد ریال تسهیلات از منابع مختلف در سال گذشته به 135 هزار نفر پرداخت شد که در سامانه دولت و وزارت کار به ثبت رسیده است.

گفتنی است کوشش در جهت بهبود شاخص عدالت اجتماعی، تلاش در جهت ایجاد و توسعه اشتغال پایدار ، هم افزایی و بهره گیری از ظرفیت سازمان های دولتی و خصوصی درجهت ارائه خدمات مطلوبتر به نیازمندان  از اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها