Portal_background_image

با حضور استاندار؛ تفاهم نامه توسعه گردشگري سه استان مركزي، اصفهان و قم امضاء شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی تفاهم نامه توسعه گردشگری سه استان مرکزی، اصفهان و قم امضاء شد.

تفاهم نامه توسعه گردشگری استان های مرکزی، اصفهان و قم با حضور استانداران مرکزی و قم و مدیران کل سه استان به امضا رسید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی در همایش توسعه گردشگری در شهر قم، گفت: هفته گذشته نشستی مشترک با مدیران کل استان های قم و اصفهان  داشتیم تا بتوانیم با رسم مجدد مشترکات فرهنگی و تاریخی بین این سه استان، محور گردشگری مرکزی ایران که در گذشته با عنوان عراق عجم شناخته می شده را تشکیل دهیم.

 حسینی افزود: این همایش می تواند جرقه یک حرکت ثمر بخش باشد و انسجامی را برای توسعه گردشگری سه استان و پس از آن کشور رقم زند. نقطه قوت هر استان شامل گردشگری تاریخی در اصفهان، مذهبی در قم و طبیعی، تاریخی و فرهنگی در استان مرکزی ویژگی های خاصی است که می تواند به متصل شدن به یکدیگر، محوری جامع، کامل و امن را برای گردشگران داخلی و خارجی محیا کند.

وی اظهار داشت: این تفاهم نامه سه جانبه به یک برنامه ریزی جامع نیاز دارد تا بتوان جاذبه های گردشگری را به بهره وری اقتصادی رساند زیرا امروز در جهان دومین اقتصاد پرسود را گردشگری در بر گرفته و ایران نیز جزو 10 کشور پرجاذبه فرهنگی و تاریخی و جزو 5 کشور با جاذبه های گردشگری طبیعی است که این مهم حاکی از پتانسیل فراوان ایران در این زمینه است. از همین رو عقد چنین تفاهم نامه هایی قطعا می تواند گامی در جهت انسجام بین استانی در توسعه گردشگری باشد.

در پایان این همایش تفاهم نامه مشترک همکاری گردشگری با حضور استاندار مرکزی و قم امضا و دبیر خانه مشترک آن نیز تشکیل شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها