Portal_background_image

استاندار مركزي : تفاهم‌نامه ۶۰ ميليون يورويي ماشين سازي اراك و آذرآب با شركت مهندسي نفت منعقد شد

آقازاده استاندار مرکزی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری، گفت: واحدهای تولیدی، صنعتی آذرآب و ماشین سازی اراک، تفاهم نامه ۶۰ میلیون یورویی با شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک) امضا کردند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: این تفاهم نامه در راستای ساخت تجهیزات صنایع پتروشیمی کیان و دهلران با مشارکت ۲ صنعت بزرگ استان مرکزی شامل آذرآب و ماشین سازی اراک به ارزش ۶۰ میلیون یورو به امضا رسید.

وی ادامه داد: توسعه داخلی سازی در این طرح مشترک برای تجهیزات پتروشیمی دهلران بیش از ۶۲ درصد و برای پتروشیمی کیان ۵۵ درصد هدف گذاری شده است.

استاندار مرکزی بیان کرد: واحد تولیدی، صنعتی آذرآب علاوه بر این تفاهم نامه، توانمندی دریافت سفارشات بیشتری در حوزه داخلی سازی را دارد.

آقازاده تصریح کرد: ماشین سازی اراک بیش از نیم قرن فعالیت دارد و به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی در خاورمیانه است و در ساخت بیش از ۶۰ درصد پتروشیمی ها، ۱۰۰ درصد پالایشگاه ها و ۱۹ فاز عسلویه مشارکت داشته است.

وی افزود: انعقاد این تفاهم نامه همکاری مشترک عامل اثربخشی در فعال سازی ظرفیت های ارزشمند ماشین سازی و آذرآب اراک است.

گفتنی است آیین امضای این تفاهم نامه مشترک همکاری اقتصادی با حضور وزیر صمت، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی و جمعی از مسئولان برگزار شد.

شرکت صنایع آذرآب اراک از صنایع پیمانکاری عمده کشور است که در سال ۱۳۶۴ در اراک آغاز به کار کرد.
این شرکت مادر تخصصی در حوزه طراحی، ساخت و نصب انواع بویلرهای نیروگاهی و صنعتی، مخازن تحت فشار، مبدل های حرارتی و تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، صنایع قند، شکر و سیمان فعالیت دارد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها