Portal_background_image

با حضور معاون اقتصادي استاندار؛ تفاهم‌نامه هوشمندسازي اراك منعقد شد

تفاهم‌نامه سه جانبه هوشمندسازی اراک با امضای معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی، شهردار اراک و مدیرعامل مرکز فناوری گسترش ارتباطات در جریان برگزاری همایش «اراک، مدیریت هوشمند شهری» در فرهنگ سرای این شهر منعقد شد.

این  تفاهم‌نامه که به امضای معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی، شهردار اراک و مدیرعامل مرکز فناوری گسترش ارتباطات رسیده سندی در راستای توسعه شهری بر مبنای مولفه‌های هوشمند است.

مدیرطرح‌های هوشمندسازی شرکت مگفا (مرکز فناوری گسترش ارتباطات)  در این همایش گفت: شهرهای کشور به شکل تدریجی ایجاد شده و بیشتر آن‌ها مهندسی مدونی نداشته و به مرور برای نیازها و موارد خاص تصمیم‌گیری شده است.

«محمدرضا میرزا امینی» افزود: شهر هوشمند مجموعه‌ کالبد نوآور دارد که از فناوری اطلاعات و ارتباطات و دیگر ابزارها برای بهبود زندگی، کارایی عملیات و خدمات شهری و رقابت‌پذیری بهره برده شده  و نیاز نسل‌های فعلی و آینده را در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی پاسخ می‌دهد.

وی بیان کرد: حرکت در مسیر هوشمند زمانی است که استفاده مسئولانه از منابع هماهنگ با محیط‌زیست رخ دهد و توسعه اقتصادی پرشتاب و کیفیت زندگی بهتر برای شهروندان رقم بخورد.

مدیرطرح‌های هوشمندسازی شرکت مگفا (مرکز فناوری گسترش ارتباطات) ادامه داد: شهر هوشمند باید دارای حاکمیت، اقتصاد، مردم ، جابه‌جایی و حمل و نقل ، محیط زیست، زندگی و سامانه‌های انرژی هوشمند باشد.

شهردار اراک نیز در این همایش گفت: تصویب سند چشم انداز ۲۰ ساله و طرح جامع شهرسازی معماری اراک از اقدام‌های ارزشمند این نهاد در سال جاری است.

«محمدکریم شفیعی» افزود: معرفی اراک به‌عنوان شهر یادگیرنده از سوی یونسکو، ضرورت حرکت این شهر به سمت هوشمندی را چندبرابر کرده است.

وی بیان کرد: هوشمندسازی برای اراک امری الزامیست و برای تحقق آن همه دستگاه‌ها و نهادها باید با یکدیگر همگام شوند.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها