Portal_background_image

استاندار مركزي : تغيير در شيوه توزيع اعتبارات از راهبردهاي مهم تحقق اقتصاد مقاومتي است

زمانی قمی استاندار مرکزی در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در محل استانداری برگزار شد ، گفت: تغییر در شیوه توزیع اعتبارات از راهبردهای مهم تحقق اقتصاد مقاومتی است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: روش و توزیع اعتبارات سال آینده در استان مرکزی به سمت اقتصاد خرد است و بانک ها نیز باید همکاری کنند تا این استان در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی رتبه اول کشور را کسب کند.   

استاندار مرکزی با تاکید بر برنامه ریزی در جهت استفاده از ظرفیتهای استان ،اظهار کرد:برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیتهای بنگاههای اقتصادی کوچک و خرد امری ضروری است و می تواند زمینه توسعه و رونق اقتصادی استان را فراهم نماید.

زمانی قمی  ایجاد سرمایه گذاری جدید و جذب سرمایه‌گذاری خارجی را از راههای موثر در توسعه و پیشرفت  صنعت و تولید استان دانست و گفت: با نرخ سودی که بانک‌ها به سپرده‌ها می‌دهند، روشن است که سرمایه‌ مردم در چرخه تولید و صنعت قرار نخواهند گرفت و در این شرایط یکی از راه‌های جدی برای ورود سرمایه‌ها به بخش تولید جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی است چرا که آن ها حتی با سود چهار درصد هم علاقه مند به سرمایه گذاری هستند.

وی افزود: از فرصت مغتنم برداشته شدن تحریم ها و رقابت ایجاد شده برای سرمایه گذاری بین کشورهای غرب اروپا و بلوک شرق به منظور تقویت زیرساختها، رونق اقتصادی، کیفیت بخشی به تولید و توسعه بازارهای جهانی باید نهایت بهره را برد وبرای حل مشکل اشتغال تلاش نمود.
استاندار مرکزی بیان کرد: مسئولان مربوطه باید نسبت به نفوذ دشمنان نیز هوشیار باشند و از منافع ملی و انقلاب به درستی و با منطق دفاع کنند و اجازه نفوذ رادر هر حوزه از دشمنان سلب نمایند.

زمانی قمی گفت: همه سلایق در مسائل مهم کشور اتفاق نظر دارند، مشکل بیکاری دغدغه همه است  و حل آن نیازمند تلاش همه ارکان کشور است.

استاندار مرکزی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در راستای اقتصاد مقاومتی در شهرستان‌های مختلف استان، گفت: بسیاری از اقدامات بخش خصوصی که با هدایت بخش دولتی انجام شده است قابل توجه و همسو با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

 وی تاکید کرد: تصمیمات یا مذاکرات دولت در استان مرکزی برای جذب شرکت‌های خارجی جهت تقویت زیرساختها و آوردن سرمایه به استان است.

 استاندار مرکزی ادامه داد: به دنبال ایجاد صنایع سبز هستیم و قطعا اجازه استقرار صنایعی را نخواهیم داد که سرمایه گذاری های جدید دیگر شهرستانها را نیز به بلای امروز اراک مبتلا کند.

 وی خاطرنشان کرد: همچنین برای پیشرفت و توسعه اراک نیز، از این پس گام‌هایی برداشته نمی شود که بار دیگر دور این میز جمع شویم و از کاهش آلایندگی‌ها حرف بزنیم.

 زمانی قمی یادآور شد: پایشی از آخرین وضعیت واحدهای صنعتی استان جهت تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام شده است که این پایش جهت پرکردن خلاء کارخانجات و واحدهای تولیدی و رساندن این واحدها به ظرفیت اسمی انجام شده و هر چه سریعتر باید نتیجه این پایش ارائه شود.

 استاندار مرکزی سفر رئیس جمهور به استان مرکزی را فرصت خوبی دانست و گفت: به دنبال این نیستم که با سفر رئیس جمهور هزاران طرح را به دولت ارائه دهم بلکه کار تنها به چند طرح مهم و چند مجوز ختم می‌شود، چراکه اگر بتوانم تخصیص آب از یک نقطه از ایران را از دولت اخذ کنم، حتی اگر هیچ کار دیگری انجام ندهم وجدانم راضی خواهد بود.

 وی تاکید کرد: این استان با وضعیت کمبود آب تا پنج سال آینده به بن‌بست می‌خورد، بر این اساس باید منابع جدیدی را به این استان منتقل کرد و در این راستا نیازمند مجوزهایی از سوی دولت هستیم.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: یکی از اولویت های مهم در دوران پساتحریم ایجاد بسترهای لازم برای حرفه آموزی واشتغالزایی پایدار جوانان بیکار و ترغیب مردم برای هدایتگری سرمایه های راکد بانک ها به نفع تولید و صنعت است. 

گفتنی است در این نشست سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری سخنانی را بیان کرد و مدیر آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی نیز  در خصوص برنامه ملی دوازدگانه اقتصاد مقاومتی مطالبی عنوان نمود.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها