Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تعيين قيمت نهايي شمش آلومينيوم ايرالكو ظرف 48 ساعت آينده

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی که در محل دادگستری کل استان برگزار شد با بیان اینکه قیمت نهایی شمش های شرکت ایرالکو توسط کمیته ای مرکب از دستگاه های مرتبط و شرکت ایرالکو تعیین خواهد شد، گفت: ظرف 48 ساعت آینده این شرکت موظف است قیمت نهایی شمش خود را برای فروش آن به کارگاه های درون استان مشخص کند .

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: در جلسه امروز مباحث مربوط به تولید کنندگان و بانک ها مطرح شد و در قسمتی از جلسه بحث 20 هزار تن شمش آلومینیوم تولیدی ایرالکو که بدلیل بلاتکلیف ماندن قیمت و نحوه فورش، در انبار این شرکت مانده است، مطرح و تصمیم گیری شد .

وی ادامه داد: در این جلسه مصوب شد که بر مبنای همان تصمیمی که ستاد تنظیم بازار استان، در حدود 2 هفته پیش گرفت، یک کمیته مرکب از دستگاه های مرتبط و آلومینیوم ایجاد شود که در این کمیته قیمت شمش های آلومینیوم را بر اساس ارز ثانویه مشخص کنند و بر اساس آن شمش ها برای فروش به کارگاه های درون استان عرضه شود، اگر این اتفاق به درستی اجرایی شود، مشکل حدود 40 کارگاه که مواد اولیه آنها صرفا شمش آلومینیوم تولید ایرالکوست و حدود 2 الی 3 هزار کارگری که مستقیما با این کارگاه ها فعالیت می کنند، برطرف می شود .

  استاندار در پایان تاکید کرد: بر اساس مصوبه این جلسه قرار شد، ظرف حداکثر 48 ساعت آینده این مهم نهایی شود.

آقازاده در بخش دیگری از سخنانش گفت: باید خودتحریمی ها را کنار گذاشت و در اجرای قوانین و بخشنامه ها شرایط امروز کشور را در نظر گرفت و برای حل مکشلات تلاش کرد.

استاندار مرکزی بانکهای استان به جز معدودی از آنها عملکرد خوبی را ارائه کرده اند و فعال هستند، گفت: عمل نکردن  بانکها به وظایف خود در واقع  نوعی تخطی از مصوبات است و مقرر است  بانکهایی که براساس مصوبات و پرداخت  سهم  خود  از تسهیلات اقدامات مناسبی انجام ندادند معرفی و  با آنها برخورد قانونی شود .


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها