Portal_background_image

استاندار مركزي تاكيد كرد: تعيين الگوي كشت بهينه همسو با مديريت منابع آب استان /20 درصد اشتغال استان در حوزه كشاورزي است

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه بازدید از مجتمع دامپروری پوریای ولی در اراک ، گفت: این استان از مناطق برخوردار کشاورزی کشور است و با توجه به اقلیم نیمه خشک نیاز است که توجه جدی به الگوی کشت و بهره گیری از محصولات کم آب بردر دستور کار قرار گیرد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: 20 درصد از اشتغال این استان در حوزه کشاورزی و بخش های وابسته به آن است و بیش از 90 هزار بهره بردار در عرصه کشاورزی استان فعالیت دارند.

استاندار مرکزی بیان کرد: حوزه کشاورزی استان مرکزی دارای ظرفیت های زیادی است که متناسب با شرایط روز نیاز به بازتعریف دارد تا بتواند در اشتغالزایی، تولید ثروت و تقویت امنیت غذایی نقش آفرینی کند.

وی ادامه داد: به منظور افزایش بهره وری در تولید کشاورزی استان در بخش های زراعت، باغبانی، دامپروری و شیلات باید نگاه علمی بر مدیریت این حوزه حاکم شود و به ویژه شیوه های نوین مد نظر باشد.

آقازاده خاطر نشان کرد: تقویت پیش آمادگی در برابر تهدیدهای حوزه های کشاورزی در استان سرمایه ای مدیریتی است و برای مثال نیاز است که در خصوص شیوع انواع بیماری های بازپدید و نوپدید الگوی بازدارنده و موثری وجود داشته باشد.

وی افزود: یکی از ارکان مهم در به روز رسانی حوزه کشاورزی آموزش تخصصی به بهره برداران و استفاده از پژوهش های کاربردی دانشگاهی است که این مهم باید مورد توجه مسئولان این حوزه قرار گیرد.

گفتنی است استاندار مرکزی  به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادي و توسعه منابع استانداری و برخي مسئولان حوزه اقتصادي و كشاورزي استان در حاشیه بازدید از مجتمع دامپروري پورياي ولي اراك،  مسائل و مشكلات دامداران  را مورد بررسي قرار داد و تصميمات لازم اتخاذ شد.

همچنین در ادامه استاندار مرکزی ازشركت ياسان توليد كننده نمونه كشور در زمينه توليد تجهيزات انتقال نيرو نیز بازدید کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها