Portal_background_image

استاندار: تعهد پرداخت 25 درصد فروش اموال مازاد دستگاه هابه آموزش و پرورش عملياتي شود

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای آموزش و پرورش استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: برابر قانون دستگاه های اجرایی مکلف به پرداخت 25 درصد از اعتبار فروش اموال مازاد به آموزش و پرورش هستند و این تعهد باید به بهترین شکل عملی شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: اختصاص این منابع مالی به آموزش و پرورش از راهکارهای مهم تجهیز مدارس و هدایت تحصیلی دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای است.

وی توضیح داد: دستگاه های اجرایی استان بایستی اموال مازاد خود به استانداری اعلام کنند تا پس از انجام کارشناسی، 25 درصد از اعتبار حاصل از فروش آن در راستای ارتقا و توسعه مهارت آموزی به تجهیز مدارس و هنرستان های آموزش و پرورش اختصاص یابد.

زمانی قمی، مهارت آموزی به دانش آموزان را مقدمه سرمایه انسانی در حوزه تولید و خدمات دانست و ادامه داد: توجه هرچه بیشتر به رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش در آموزش و پرورش و دانشگاه ها افزایش اشتغال و کاهش شمار دانش آموختهگان بیکار را به همراه دارد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: ایجاد هنرستان در کنار صنایع یکی از راهکارهای مهم راهبری تربیت نیروی انسانی ماهر منطبق با نیازهای هر استان است و لازمه تحقق این مهم ارتباط هرچه بیشتر آموزش و پرورش با صنایع است.

زمانی قمی توجه هرچه بیشتر به توزیع مناسب منابع در بخش های مختلف را از برنامه های اولویت دار استانداری مرکزی عنوان کرد و گفت: برای اجرای این مهم نیاز است کمیته ای در استان تشکیل شود و با بهره گیری از تجربیات استان های موفق، زمینه توزیع مناسب منابع در استان فراهم آید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در این نشست گفت: تربیت نیروی ماهر از نیازهای مهم توسعه کشور است و یکی از راهکارهای تربیت نیروی ماهر مورد نیاز و رفع دغدغه بیکاری، هدایت تحصیلی دانش آموزان به هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و دانش است.

شهریار فولادوند افزود: بر اساس اسناد بالادستی برای تحقق توسعه متوازن آموزش و پرورش مکلف است زمینه حضور دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای را فراهم کند که این مهم نیازمند رفع مشکلات موجود است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی خاطر نشان کرد: 66 درصد آمار بیکاری در کشور را افراد تحصیل کرده کارشناسی، 27 درصد کاردانی و هفت درصد کارشناسی ارشد و دکتری تشکیل داده که این مهم نشان از آن است که با هدایت دانش آموزان به رشته های فنی و حرفه ای می توان زمینه افزایش اشتغال و کاهش بیکاری را در جامعه فراهم کرد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها