Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تعلل در اجراي طرح 55 متري اراك پذيرفتني نيست/رعايت اخلاق و انصاف در تحليل عملكرد دولت

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی که در محل استانداری برگزار شد، گفت: تعلل در اجرای طرح 55 متری اراک بیش از این جایز نیست و درصورتی که اجرای این طرح با امکانات موجود ممکن نباشد، برای تحقق مطالبه شهروندان تصمیم جدی اتخاذ می شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:  مجموعه دولت در استان برای رفع مشکلات معیشت مردم و همچنین رونق واحدهای تولیدی در تمام مواقع از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است و این امر ارتباطی  به برگزاری انتخابات ندارد.

وی افزود: برای پیدا کردن رد پای انتخابات باید به برخی  رسانه های کشور توجه کنید که بدور از انصاف ، دروغ قطعی و فاحش را علیه دولت ترویج می کنند ، ما به دنبال انتخابات نیستیم بلکه رفع مشکلات مردم را دنبال می کنیم. مردم خود تصمیم می گیرند و جواب این تخریب ها  در روز 29 اردیبهشت ماه عیان خواهد شد.

 زمانی قمی تصریح کرد: تفکر دولت بر این است که مردم در انتخابات تصمیم می گیرند و انتخاب می کنند و  هیچ تفکری عین دین نیست  و هیچ تفکری هم در مقابل دین نیست .

استاندار مرکزی ادامه داد: افزایش یک شبه قیمت دلار از  1000 تومان به 3500 تومان ،  گم شدن دکل و صدها اتفاق دیگر در دولت گذشته رخ داد  و افرادی که در ایجاد این شرایط موثر بودند امروز به وضع اقتصادی کشور اعتراض می کنند در حالیکه خود در این امر مسئول هستند.

 وی با تاکید بر رعایت اخلاق و انصاف، بیان کرد: در  جمهوری اسلامی در  هر کسوتی که باشیم  باید رعایت اخلاق و انصاف راسرلوحه خود قرار دهیم در غیر این صورت دین را از رفتار خود کنار گذاشته ایم.

استاندار مرکزی افزود: نابسامانی های اقتصادی کشور نه تنها در چهار سال بلکه در هشت سال آینده نیز به آسانی قابل رفع نیست اما با وجود این شرایط، دولت تمام تلاش خود را به کار گرفته است.

زمانی قمی گفت: با تلاش های صورت گرفته در استان 1045 واحد تولیدی تسهیلات رونق تولید را دریافت کردند و در کشور هم علی رغم اینکه در ابتدا سالجاری  اعطای وام به 7500 واحد تولیدی هدف گذاری شده بود ولی این رقم به 23 هزار واحد تولیدی  رسیده است.

وی افزود: باید اقدامات و دستاوردهای دولت را به مردم اطلاع رسانی کرد تا زمینه ارتقاء نشاط و امیدواری در مردم فراهم شود.

وی در ادامه با اشاره به طرح 55 متری شهر اراک گفت: این طرح ارتباطی به دولت ندارد ولی مجموعه دولت در استان همکاری خود را در اجرای این طرح خواهد داشت  و با توجه به رقم بالای مورد نیاز و ناتوانی شهرداری در تامین این ارقام، باید از سرمایه گذار بخش خصوصی استفاده کرد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: اجرای این طرح  ضرورت دارد و اگر با امکانات موجود اجرا نشدنی باشد ، به عنوان رئیس کمیسیون ماده پنج ، به صورت قانونی و به نفع مردم تصمیم نهایی را  اتخاذ خواهم کرد.

زمانی قمی با تاکید براینکه رسیدگی به وضعیت طرح 55 متری و تعیین تکلیف ارتباطی به انتخابات ندارد بلکه مطالبه اصلی شهروندان است، گفت : باید در نشستی همه مسیرهایی که به اجرای این طرح کمک می کنند بررسی شود و مدیریت ارشد استان نیز برای به نتیجه رسیدن این طرح از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد اما اگر اجرای آن ممکن نباشد، آثار منفی و مشکلات آن را تاب نخواهیم آورد .

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: نظر اینجانب بر حذف این طرح نیست بلکه باید برای اجرای آن سرمایه گذار جذب کرد و غیر این صورت تعلل نخواهیم کرد و  وفق منافع مردم تصمیم گیری خواهد شد.

یادآور می گردد در این نشست حسابرسی دفاتر مالیاتی شرکت ها و واحدهای صنعتی بیش از یک سال غیرقانونی عنوان شد است که با پیگیری شورای گفت و گوی بخش دولتی و خصوصی استان مرکزی و تصویب در شورای گفت و گوی کشور، این امر امروز مصوب شد.  

با توجه به اینکه فاکتورهای خرید توسط امورمالیاتی مورد تایید نبود در این نشست مصوب شد که امورمالیاتی فاکتورهای خرید و شرایط آن را مورد تایید قرار دهد.          

گفتنی است در این نشست رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس  شورای اسلامی کلان شهر اراک نیز سخنانی را بیان کردند.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  1. رامین انزلچی در تاریخ

    با سلام خدمت شما بنابر اجرای طرح 55 متری شهر اراک ابتدا در شهر مردمان ما بنرهایی ایجاد کرده و مخالفت خود را با اجرای این طرح نشان دادند میدانیم که این مخالفت صرفا ازین جهت میباشد که نگران محل مسکونی و صنف کاری خود هستند اما اجرای این طرح بسیار عالی و فکرشده است همچنین باعث بزرگتر شدن خیابان ها با توجه با حجم تردد ماشین ها در سال های آینده میباشد لذا اجرای این طرح بسیار به فرهنگ شهر اراک کمک میکند چرا اینکه تقریبا مرکزیت شهر بزرگتر شده و این کار در اراک بالا و پایین شهر ایجاد میکند و ازین پس مردمانی که در حاشیه اراک زندگی میکنند نیاز نیست که برای خرید مواد مورد نیاز روزانه خود به مرکز شهر بیایند و این کار به نظر بنده باعث به شدن بالا رفتن سطح فرهنگ قدم زدن افراد اداری و با شخصیت میشود و تقریبا تردد زیاد افراد حاشیه شهر را از مرکز شهر کم میکند مسئولین محترم خواهشمندیم که با توجه به دیدگاه های احساسی مردم شهر ، اجرای این طرح را کنسل نکنید اجرای این طرح آینده اقتصادی ، فرهنگی ، و توریستی شهر اراک میباشد با سپاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

 
 

مطالب ویژهمطالب اختصاصی
آخرین اخبار دفاتر استانداری

آخرین اخبار بخشداری ها