Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي تعدادي از پروژه هاي عمراني و اقتصادي شهرستانهاي محلات و دليجان به بهره برداري رسيد

با حضور استاندار مرکزی همزمان با اولین روز از دهه مبارک فجر تعدادی از پروژه های عمرانی و اقتصادی شهرستانهای محلات و دلیجان به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی بزرگترین شهرک ماهیان زینتی کشور در محلات آغاز شد.

دو طرح اقتصادی همزمان با نخستین روز دهه فجر در شهرستان محلات با حضور استاندار مرکزی و مسئوولان محلی افتتاح شد که این طرح ها شامل واحدهای صنعتی در زمینه فرآوری سنگ و تولید حلوا شکری است.
 برای این دو واحد صنعتی در مجموع 70 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است که با بهره برداری از آنها برای 45 نفر زمینه شغلی فراهم شده است .
همچنین عملیات اجرایی یک واحد مسجد در منطقه آبگرم  محلات نیز  اجرا شد که برای ساخت این مسجد  13 میلیون ریال اعتبار تخصیص داده شده است.

عملیات اجرایی بزرگترین شهرک ماهیان زینتی کشور نیز در محلات آغاز شد، شهرک ماهیان زینتی در کنار دهکده گل و گیاه محلات در زمینی به وسعت 13 هکتار با پنج و نیم هکتار فضای کارگاهی و پرورش ماهیان زینتی ساخته می شود.
 ظرفیت اسمی این شهرک سالانه 10 میلیون قطعه است که در 21 واحد پرورشی تولید می شود و با راه اندازی واحدهای پرورشی آن، برای بیش از 200 نفر فرصت اشتغال مستقیم فراهم خواهد شد.
در کنار این شهرک استخر تفریحی، ساختمان اداری، آزمایشگاه، سالن قرنطینه، باغ پرندگان، مسجد، ساختمان آموزش، آکواریوم عمومی برای ایجاد یک منطقه تفریحی - گردشگری پیش بینی شده است.
برای اجرای پروژه شهرک ماهیان زینتی کشور در محلات 10 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است که در مرحله نخست از ماده 180 قانون بودجه، چهار میلیارد ریال آن تخصیص داده شده است .

***دیدار استاندار مرکزی با خانواده شهیدان بوریایی در شهرستان محلات

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی استاندار مرکزی با خانواده شهیدان خلیل اله و محسن بوریایی در شهرستان محلات دیدار کرد.

 شهید خلیل اله بوریایی فرزند اسماعیل در سال 1335 در شهرستان محلات متولد شد.این شهید والا مقام در سال 1365 در سن 30 سالگی در جزیره مجنون به هنگام دفاع از خاک میهن اسلامی به دست نیروهای عراقی به شهادت رسید.

شهید محسن بوریایی نیز  در سال 1345 در شهرستان محلات متولد شد.این شهید والا مقام در سال 1365 در سن 20 سالگی در منطقه شلمچه و در عملیات کربلای 5 به هنگام دفاع از خاک میهن اسلامی به دست نیروهای عراقی به شهادت رسید.

.
***سه طرح خدماتی و صنعتی در دلیجان بهره برداری شد

ساختمان خدمات موتوری شهرداری دلیجان با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید، این ساختمان در زمینی به مساحت 15 هزار متر مربع احداث شده و به بهره برداری رسیده است.دیوارکشی محوطه این ساختمان به طول 320 متر و ارتفاع 4 متر اجرا شده است.سطح زیربنای تعمیرگاه این ساختمان 450 متر مربع شامل 2 عدد چال سرویس، انبار لوازم یدکی، کارواش، تعویض روغنی و مخزن بازیافت روغن است.همچنین سطح زیربنای نگهبانی این ساختمان نیز 110 متر مربع است.برای احداث و بهره برداری از ساختمان خدمات موتوری شهرداری دلیجان 6 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل اعتبارات داخلی شهرداری دلیجان تأمین شده است.

جایگاه سوخت بنزین و گازوئیل مجتمع خدمات رفاهی آفتاب شرق در شهرستان دلیجان نیز از دیگر طرح هایی است که با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید.این جایگاه در فضایی به زیربنای 4000 متر مربع احداث شده و به بهره برداری رسیده است.برای احداث و بهره برداری از این جایگاه سوخت بنزین و گازوئیل 20 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل اعتبارات بخش خصوصی تأمین شده است.با احداث و بهره برداری از جایگاه سوخت بنزین و گازوئیل مجتمع خدمات رفاهی آفتاب شرق در شهرستان دلیجان، برای 10 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

کارخانه تولید خوراک دام و طیور در شهرستان دلیجان نیز با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید.این کارخانه در زمینی به مساحت 15 هزار متر مربع و زیربنای 4600 متر مربع به بهره برداری رسیده است.سیلوی مواد اولیه و محصول این کارخانه در فضایی به مساحت و زیربنای 2600 متر مربع احداث شده و همچنین دارای انبار به ظرفیت 5000 تن است.در این کارخانه 2 خط تولید هر کدام به ظرفیت 12 تن در ساعت با مدرن ترین دستگاه های موجود راه اندازی شده که هر کدام از این خط های تولیدی به طور مجزا روزانه 8 ساعت و در مجموع 16 ساعت در حال فعالیت هستند.با راه اندازی و فعالیت این 2 خط تولید، ظرفیت تولید این کارخانه به 192 تن در روز می رسد.برای احداث و بهره برداری از این کارخانه 50 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که از این میزان، 13 میلیارد ریال آن از محل اعتبارات بخش خصوصی و 37 میلیارد ریال آن نیز از طریق تسهیلات بانکی به عاملیت بانک توسعه تعاون تأمین شده است.با احداث و بهره برداری از این کارخانه برای 15 نفر به طور مستقیم و 30 نفر به طور غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.

***دیدار استاندار مرکزی با خانواده شهید علیرضا قاسمی در شهرستان دلیجان

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی استاندار مرکزی با خانواده شهید علیرضا قاسمی در شهرستان دلیجان دیدار کرد.

شهید علیرضا قاسمی فرزند حسن در سال 1347 در شهرستان دلیجان متولد شد.این شهید والا مقام در سال 1366 و در سن 19 سالگی در منطقه دریاچه ماهی جبهه های جنگ جنوب کشور و در عملیات پدافندی بر اثر اصابت ترکش از ناحیه پای چپ و انگشت پای راست، دچار مجروحیت جنگی شد و به درجه جانبازی نائل آمد.شهید علیرضا قاسمی در سال 1391 و در سن 44 سالگی در شهرستان دلیجان با درجه جانبازی 70 درصد از ناحیه داخلی، پوست، چشم، اعصاب و روان و عفونت ساق هر دو پای راست و چپ، به درجه رفیع شهادت رسید.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها