Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي تعدادي از پروژه هاي عمراني شهرستان هاي كميجان و فراهان به بهره برداري رسيد

با حضور استاندار مرکزی در هفتمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی تعدادی از پروژه های عمرانی شهرستان های کمیجان و فراهان به بهره برداری رسید.

***با حضور استاندار مرکزی چهار طرح عمرانی در شهرستان کمیجان به بهره برداری رسید

ساختمان آموزشی فنی و حرفه ای شهرستان کمیجان در زمینی به مساحت چهار هزار و 482 مترمربع با زیربنای 876 مترمربع که دارای سه هزار و 600 مترمربع محوطه سازی و 115 مترمربع خانه سازمانی است و 226 مترمربع از فضای آن به عنوان کارگاه ویژه خواهران تکمیل و راه اندازی شده از دیگر طرح های بهره برداری شده در هفتمین روز دهه مبارک فجر است.ساخت این مجموعه آموزشی سه میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار دربرداشته که دو میلیارد و 800 میلیون ریال استانی و 500 میلیون ریال آن ملی است که برای خرید تجهیزات هزینه شده است.

شرکت تعاونی تولیدی مروارید پلاست از دیگر طرح های بهره برداری شده امروز در شهرستان کمیجان بود که روزانه 480 هزار عدد لیوان یک بار مصرف تولید می کند.میزان سرمایه گذاری ثابت این واحد تولیدی که برای 10 نفر اشتغالزایی کرده ، 10 میلیارد ریال و میزان سرمایه در گردش آن سه میلیارد ریال است.

تکمیل طرح آبرسانی به شهر کمیجان برای جمعیتی بالغ بر چهار هزار نفر با حفر و تجهیز یک حلقه چاه با آبدهی 30 لیتر در ثانیه ، احداث یک باب موتورخانه ، برق رسانی به طول 400 متر (20 کیلووات) و احداث یک واحد پست برق با صرف دو میلیارد و 600 میلیون ریال از دیگر طرح های بهره برداری شده در استان مرکزی بود.

طرح گازرسانی به روستای 20 خانواری استهری از توابع شهرستان کمیجان که برای اجرای آن یک میلیارد و 657 میلیون ریال هزینه شد و برای انتقال خطوط گاز به این روستا سه هزار و 500 متر لوله گذاری از نوع پلی اتیلن به اجرا درآمد، از دیگر طرح های بهره برداری شده توسط استاندار استان مرکزی بود.

 عملیات اجرایی احداث مجتمع اداری شهر میلاجرد از توابع شهرستان کمیجان با حضور استاندار مرکزی آغاز و کلنگ آن به زمین زده شد.این مجتمع قرار است در زمینی به مساحت 2400 متر مربع احداث شود و به بهره برداری برسد.عملیات احداث این ساختمان پس از انجام مراحل اداری و تحویل قطعی زمین از طرف شورای اسلامی شهر و شهرداری میلاجرد، توسط اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی اجرا خواهد شد.اعتبار پیش بینی شده برای آغاز عملیات اجرایی این ساختمان در سال جاری، 150 میلیون ریال برای مطالعه طرح می باشد.

*** دیدار استاندار مرکزی با خانواده شهید رضا غلامحسینی در کمیجان  

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی استاندار مرکزی با خانواده شهید رضا غلامحسینی در شهرستان کمیجان دیدار کرد. شهید رضا غلامحسینی فرزند سبزعلی در سال 1351 در شهر میلاجرد از توابع شهرستان کمیجان متولد شد.این شهید والامقام که از طریق یگان بسیج به جبهه های جنگ اعزام شده بود، در سال 1366 و در سن 15 سالگی در منطقه حلبچه و در عملیات بدر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

***با حضور استاندار مرکزی سه طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان فراهان به بهره برداری رسید

مرغداری گوشتی دو هزار قطعه ای روستای حسین آباد شهرستان فراهان در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع و زیر بنای دو هزار و 600 متر مربع با اعتباری بالغ بر 11 هزار و 400 میلیون ریال با پنج میلیارد و 400 میلیون ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه بخش کشاورزی و شش هزار میلیون ریال آورده شخصی از جمله طرح های افتتاحی این استان بود.

گازرسانی به روستای به روستای کلا شهرستان فراهان با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 760 میلیون ریال از دیگر طرح های افتتاحی این استان در هفتمین روز دهه مبارک فجر است.

کشتارگاه دام فرمهین در زمینی به مساحت یک هزار و 800 متر مربع و زیربنای 750 متر مربع با اعتباری بالغ بر سه میلیون ریال از جمله طرح های بهره برداری شده در استان مرکزی بود که برای پنج نفر به صورت مستقیم و 15 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی شد.

***دیدار استاندار مرکزی با خانواده شهید شرفعلی امیری در فراهان

استاندار مرکزی در سفر یک روزه به شهرستان های فراهان با خانواده شهید والامقام شرفعلی امیرآبادی فراهانی دیدار کرد.شهید شرفعلی امیر آبادی فراهانی در سوم خرداد ماه سال 1331 در روستای امیرآباد فراهان متولد و در تاریخ بیست و هفتم بهمن سال 64 در منطقه فاو به مقام والای شهادت نائل آمد.

گفتنی است استاندار مرکزی در سفر خود به شهرستانهای کمیجان و فراهان در گلزار شهدای شهر میلاجرد و شهر فرمهین نیز حضور یافت و به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها