Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تعامل و همكاري دستگاه‌هاي اجرايي استان با شوراهاي اسلامي

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست با منتخبین شوراهای شهر استان که با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در محل استانداری برگزار شد، گفت: دستگاه های اجرایی باید در راستای اجرای مصوبات شهری، با شوراهای شهر تعامل و همکاری لازم را داشته باشند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: همه مدیران دستگاه های اجرایی بایستی برای تحقق مصوبات شوراهای پنجم در همه شهرها آماده باشند و نهایت همکاری را با شوراها بعمل آورند.

وی ادامه داد: شوراها جایگاه و منزلت بسیار رفیعی دارند زیرا واسط بین مردم و حاکمیت هستند و محلی برای اعمال اراده مردم در اداره امور شهر و کشور به حساب می آیند و نباید بی صبری و بی حوصلگی در این زمینه به خرج داد چرا که شاید تصمیمات شوراها در نگاه اول برایمان قابل پذیرش نباشد اما نباید بطن و عمق این تصمیمات را نادیده بگیریم.

استاندار مرکزی بیان کرد: شوراها مظهر اراده و تصمیم گیری مردم هستند پس باید نظرشان اعمال شود و دستگاه های اجرایی آنان را به رسمیت بشناسند و اجازه تصمیم گیری آزادانه به آنان داده شود.

وی افزود: مردم با رای دادن به منتخبین شوراها تکلیف خود را انجام داده اند و حالا نوبت نمایندگان و مسئولین است که وظایفشان را در قبال این اعتماد به جا بیاورند و همه اجزاء دولت و مدیریت استان برای سربلندی مردم و شهرهایشان عزمی جدی دارند.

زمانی قمی گفت: رای مردم هر آنچه که باشد برای مسئولان و مدیران اجرایی قابل احترام است و باید توجه شود که اگر به انقلاب اسلامی و نقش مردم برای اداره جامعه عقیده داریم باید همه جنبه های آن را بپذیریم.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش ابراز کرد: برای اعتلای ایران اسلامی نباید خدمات و اقدامات چهره هایی را در کشور نادیده گرفت و  یا در معرفی آنها افراط و تفریط نمود بلکه باید اعتدال را راعایت  کرد..

وی خاطر نشان کرد: برای داشتن ایرانی سربلند باید به جای اسطوره سازی به دنبال معرفی اسوه و الگوها باشیم.

نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نبود برنامه های مدون بلند مدت یکی از مشکلات اصلی در بدنه شهرداری های کشور است. 

علی اکبر کریمی افزود: شهرداری ها نباید خود را اسیر برنامه های روزمره از قبیل آسفالت معابر و جدول بندی کوچه کنند بلکه باید بخش عظیمی از ظرفیت خود را در راستای برنامه ریزی های مدون بلند مدت برای آینده یکصد ساله شهرها به کار بگیرند. 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: شوراهای اسلامی شهر هر کسی را که به عنوان شهردار انتخاب کنند مورد حمایت نمایندگان مجلس خواهد بود اما انتظار می رود این قشر از جامعه پیش از این کار نظر نمایندگان را نیز جویا شوند. 

مقدسی نیز اظهار کرد: هشت شهرداری حوزه اراک، کمیجان و خنداب از مشکلات مالی بسیاری رنج می برند که لیست این شهرداری ها تدوین و به معاون عمرانی وزیر کشور ارائه شده است. 

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: قانون اساسی هفت اصل را به اختیارات شوراهای اسلامی شهر اختصاص داده است که انتظار می رود منتخبان مردم پیش از آغاز فعالیت خود این اختبارات را به خوبی مطالعه کنند. 

محمد حسینی افزود: بسیاری از شهرداری های استان حتی از خرید یک دستگاه ماشین آتشنشانی نیز با تنگنا مواجه هستند بنابراین انتظار می رود دولت یازدهم نگاه ویژه ای به اعتبارات شهرهای کم برخوردار داشته باشد. 

گفتنی است نشست با شهرداران و بازدید از طرح های عمرانی نیمه کار اراک از دیگر برنامه های معاون عمرانی وزیر کشور در سفر یک روزه با اراک بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها