Portal_background_image

رئيس قوه قضاييه مطرح كرد: تشكيل كميته بررسي مشكلات قضايي و خصوصي سازي صنايع در قوه قضائيه

رئیس قوه قضائیه در نشست با نمایندگان جامعه کارگری استان که به منظور بررسی مسائل ومشکلات کارگری واحدهای تولیدی وصنعتی استان برگزار شد،از تشکیل کمیته بررسی مشکلات قضایی و خصوصی سازی واحدهای صنعتی در قوه قضائیه خبر داد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی اظهار داشت: استان مرکزی یکی از قطب های مهم صنعت کشور است و باید هر چه سریعتر مشکلات واحدهای صنعتی این استان برطرف شود.

رئیس قوه قضاییه افزود: در همین راستا کمیته‌ای در قوه قضائیه به ریاست معاون اول دستگاه قضایی تشکیل خواهد شد تا بررسی و رفع مشکلات قضایی واحدهای صنعتی را در دستور کار قرار دهد.

آیت الله رئیسی بیان کرد: همچنین طرح مشکلات این واحدها در جلسات مشترک سران قوا به منظور برطرف کردن مشکلات حوزه صنعت و تولید در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رئیس قوه قضاییه خاطر نشان کرد: در سال رونق تولید باید رسیدگی جدی به وضعیت واحدهای صنعتی و تولیدی از جمله صنایع استان مرکزی مورد توجه قرار گیرد و شرایط و مشکلات کنونی که قابل قبول نیست، رفع شود. زمانی که امکان تولید یک محصول همچون واگن در کشور وجود دارد، چرا باید آن محصول را وارد کنیم؟

وی توضیح داد: مسئولان این حوزه باید از توانمندی های تولیدی و صنعتی کشور آگاه باشند تا محصولی که در داخل تولید می گردد، به کشور وارد نشود و در صورتی که از این مساله آگاهی دارند، کار آنها عنوان دیگری پیدا می کند.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگر سخنان خود ادامه داد: در ارتباط با صنایعی که طی فرآیند خصوصی سازی دچار مشکل شده اند، باید بررسی های دقیق در مورد پرونده آنها در سازمان بازرسی صورت پذیرد و چنانچه تخلفی اتفاق افتاده، برابر قانون اقدامات و برخورد لازم انجام شود.

آیت الله رئیسی عنوان کرد: قوه قضائیه در این زمینه وظایف قانونی خود را به انجام خواهد رساند و همانطور که گفته شد، کمیته ای متشکل از دادستان کل کشور، رئیس سازمان بازرسی و … زیر نظر معاون اول قوه قضاییه برای بررسی پرونده های قضایی صنایع و روند خصوصی سازی واحدهای دچار مشکل، تشکیل می شود


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها