Portal_background_image

استاندار مركزي تاكيد كرد : تسهيل امور براي نخبگان اقتصادي در دستور كار است/ حمايت سرمايه گذاران ازاجراي طرح 58 متري اراك

آقازاده استاندار مرکزی در همایش شهرداری و سرمایه گذاران اجرای طرح ۵۸ متری اراک که در محل استاندرای برگزار شد، گفت: تسهیل امور کارآفرینی و سرمایه گذاری برای حضور و فعالیت هدفمند نخبگان اقتصادی در بخش های مختلف این استان در دستور کار است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: برگزاری این جلسه و تلاقی آن با مناسبت نیمه شعبان را به فال نیک می گیریم چرا که در این نشست با حضور سرمایه گذاران برای چند موضوع اقتصادی که در آن، عمران،آبادی، اشتغال، جریان پول، سود و منفعت و رشد و حرکت برای  پیشرفت شهر دیده می شود گرد هم آمده ایم که در نوع خود بی نظیر است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه در حال حاضر شهر اراک در شان مرکز استان مرکزی و شهروندان این شهر نیست، بیان کرد: این شهر به هر دلیلی نسبت به مراکز استانهای مشابه این استان از منظر توسعه شهری عقب است  و نیازمند تلاش و حرکت بیشتر در جهت توسعه  فضای سبز شهری، المان ها و پروژه های بزرگ شهری  است.

آقازاده ابراز کرد: اعضای شورای شهر اراک از زمان شروع بکار در دوره پنجم با دید مثبت در مسیر حرکت قرار گرفتند و در کمتر از یک از سال از فعالیت ایشان در پارلمان محلی شورای شهر شاهد افق های روشن برای شهر اراک هستیم و این نویدی است برای جبران عقب ماندگی ها ،که جای تشکر و قدردانی دارد.

وی ادامه داد: شهردارکلانشهر اراک فرد با تجربه ای در مدیریت شهری است و دیدگاه شورای اسلامی شهر به سمت توسعه، عمران و آبادانی شهر اراک می باشد که باید از این فرصت و ظرفیت در جهت توسعه شهری بخوبی بهره گرفت.

استاندار مرکزی افزود: استانداری مرکزی با  این دیدگاه و بکارگیری توان بیشتر  سعی بر این دارد که در اکثر نقاط  استان مرکزی و به ویژه در مرکز آن شهر اراک؛ پروژه ها باسرعت بیشتر و به نحو مطلوب تری انجام شوند .

آقازاده بیان کرد: مجموعه مدیریت شهری، دستگاه های دولتی و سرمایه گذاران می بایست هم سو و هماهنگ با یکدیگر و در یک مسیر حرکت نمایند تا شاهد خروجی مطلوب تری در حوزه مسایل شهری باشیم، عدم هماهنگی در این زمینه نقطه ضعف بزرگی است که باید در جهت رفع آن تلاش شود.

استاندار مرکزی بر تدوام برگزاری اینگونه جلسات هم اندیشی تاکید کرد و گفت: می بایست از پیشنهادهای سرمایه گذاران در زمینه عمران و آبادانی شهر بیشتر بهره برد. نشست امروز، نشستی مشورتی است و هدف بهره گیری از تجربیات سرمایه گذاران است که  نسبت به بهره گیری از سرمایه آنها دارای اهمیت بیشتری است لذا سرمایه گذاران به اینگونه جلسات به صورت تشریفاتی نگاه نکنند و با بیان نظراتشان ما در جهت حل مشکلات  یاری رسانند.

 وی با بیان اینکه  اگر بتوانیم با حضور و حمایت سرمایه گذاران  دو یا سه کار بزرگ انجام دهیم،قطعا آن کار ماندگار خواهد بود، تصریح کرد: تیم اجرایی استان کاملا در خدمت مردم ،سرمایه گذاران و نخبگان است و کار سیاسی و سیاست کاری هم در قاموس ما شناخته نیست البته همیشه باید با برنامه و با سیاست بود اما هر چه به سمت سیاسی کاری حرکت کنیم ، نتیجه ای نخواهیم گرفت.  

آقازاده  ادامه داد: در طول هشت  ماه گذشته تیم استانداری همه  تلاش خود را برای رفع مشکلات اقتصادی استان گذاشته است و  بیش از 80 درصد توان اجرایی و  وقت ما که متعلق به مردم است برای رفع این مشکلات گذاشته شده است لذا از سرمایه گذاران می خواهم که این نشست را تشریفاتی نبینند.

 استاندار مرکزی گفت: اجرای طرح هایی مانند 58 متری اراک می تواند  نقطه عطفی باشد برای شروع کارهای بزرگی که بتوان بعنوان المان برای شهر اراک معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح 58 متری اراک طرحی مصوب است و قانون اجرای آن را تکلیف کرده است، افزود:  اقداماتی که در  سه ماه گذشته  برای اجرای این طرح انجام شده، در مدت 15 سال گذشته که اجرای این مطرح بوده، انجام نشده است.

آقازاده با اشاره به عزم و همت شورای شهر، شهرداری و مجموعه استانداری  در اجرای این طرح،گفت: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز  از خانواده قدیمی این شهر است و اگر برای اجرای این طرح تلاش می کند صرفا برای انجام این کار بزرگ  است.

استاندار مرکزی گفت: شورای شهر و شهرداری با تمام توان برای اجرای این طرح ایستاده اند و مدیریت ارشد استان با تمام توان و اختیارات و دستگاه های دولتی هم در خدمت این طرح بزرگ هستند و امید است با حمایت سرمایه گذاران هر چند اجرای این طرح بسیار سخت است ولی بتوانیم امسال اجرای آن را آغاز کنیم.

وی با اشاره به اینکه در ماه های گذشته حدود 10 تا 12 راه عملیاتی اجرایی برای اجرای این طرح تهیه شده است، ابراز کرد: از مالکین و ساکنان واقع در مسیر پروژه 58 متری عذرخواهی می کنیم اما اجرای این طرح قانون است و نباید بیشتر از این به تاخیر بیافتد.

آقازاده گفت: حدود 800 پلاک در مسیر این طرح واقع شده که ابتدا باید 400 پلاک کف معبر را در اولویت کاری قرار داد و برای آن راهکارهای اجرایی و پیشنهادهای عملیاتی بگذاریم  و جبهه کاری را در اراک باز نماییم که به واسطه آن زمینه ایجاد هزاران شغل فراهم و این طرح به کانون فعالیت و اشتغال و کار و توسعه و عمران شهر اراک  تبدیل خواهد شد و شهروندان در آینده به ضرورت اجرای این طرح پی خواهند برد .

وی اظهار داشت: امیدواریم با ارایه راهکار های اجرایی هر فرد  از این 800 پلاک  با هر سلیقه و مشکلی  که دارد بتواند راهکار مورد نظر را انتخاب کند و تا  تابستان امسال بیش از 50 درصد مشکل بازکردن این معبر در خرید و تملک و تخریب انجام شود.

آقازاده ابراز کرد: همچنین پروژه امیرکبیر به عنوان بافت فرسوده شهری مصوب شده است که این امر دارای امتیازها و تخفیف های بسیار خوبی می باشد و به عنوان مشوق اجرای طرح می باشد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد :  اجرای این طرح در اراک شروع یک  بازی برد برد واقعی  است  چرا که یک جبهه کاری بزرگ اشتغال در اراک باز می شود، بافت قدیمی شهر اراک جراحی می شود که  در کاهش آلودگی هوا نقش مهمی دارد و یک کار عمرانی خوب انجام  می شود، شهر اراک با توجه به عقب افتادگی ها در توسعه شهری می تواند بسیار رشد کند و سود خوبی را سرمایه گذاران می برند که  این سود تضمین شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: استاندار مرکزی در سه ماه گذشته دستور تعیین تکلیف طرح 55 متری اراک را به عنوان یک مطالبه عمومی صادر کردند.

 زندیه وکیلی افزود: در این مدت بیش از 50 نشست در خصوص تعیین تکلیف این طرح برگزار شده و روش های تامین مالی، اجرا و مشارکت این طرح بررسی شده است و استانداری مرکزی اعلام آمادگی کامل برای اجرای این طرح و حمایت های لازم را دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ادامه داد: در این مدت مذاکراتی با سرمایه گذاران و انجمن انبوه سازان صورت گرفته و راهکارهای مختلفی برای اجرای این طرح ارائه شده است و هر راهکار جدیدی از سوی سرمایه گذاران نیز بررسی خواهد شد.

زندیه وکیلی گفت: طرح 55 متری فراتر از اراده شهر اراک است و در این راستا یک شورای راهبردی، شواری سیاستگذاری و سازمان اجرای طرح تشکیل شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی افزود: نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، استاندار مرکزی، رئیس کل دادگستری، رئیس بازرسی استان مرکزی، نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک و شهردار اراک به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری در اجرای این طرح هستند.

زندیه وکیلی اظهار کرد: مسئولیت هیات راهبردی این طرح با معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی و سازمان اجرایی این طرح با سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری اراک است و در این طرح که شامل 51 بلوک است مقرر شده به صورت انبوه سازی عمل شده و هر سازه در12 یا 14 طبقه ایجاد شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ادامه داد: طرح 55 متری اراک برای سرمایه گذاران شفاف است و نگرانی وجود ندارد و سلامت کار تضمین شده است.

زندیه وکیلی بیان کرد: عوارض بلوک ها در سال 97 مشخص شده و سه تخفیف ویژه توسط شهرداری برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده که این تخفیف ها در کمیسیون های تخصصی مصوب و به زودی وارد صحن شورای اسلامی می شود.

وی اظهار کرد: محدوده طرح 55 متری اراک شامل معابر و بلوک ها در دایره بافت فرسوده است که این مهم امکان استفاده از تسهیلات بانکی را برای سرمایه گذاران و متقاضیان فراهم می کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی اضافه کرد: کلانشهر اراک با خلا در راستای نبود مکان های تفریحی نیز همراه است که انتظار است سرمایه گذاران در این بخش نیز باجدیت وارد شوند.

شهردار اراک هم در ادامه این نشست گفت: روان سازی و تسهیلگری در امور مختلف شهروندان رویکرد جدید مدیریت شهری اراک است.

داود تاجران افزود: در این راستا تغییراتی در شهرداری اراک صورت گرفته و مدیران جوان و دلسوز به کار گرفته شدهاند تا رابطه عاطفی خوبی بین شهروندان و شهرداری ایجاد شود.

وی بیان کرد: اقدامات و طرح های مختلفی در بخش های مختلف شهری اراک اجرا شده که بسیاری از آن ها تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

شهردار اراک ادامه داد: طرح 55 متری اراک از جمله برنامه های بلاتکلیف این کلانشهر است که در چند ماه اخیر برای تعیین تکلیف این طرح و کاهش دغدغه ساکنان و مالکان این مسیر نشست های مختلفی برگزار شده است.

تاجران عنوان کرد: اولویت اجرای این طرح با سرمایه گذاران اراکی پس از آن با سرمایه گذاران استان مرکزی، کشور و اراکیان خارج از کشور است.

وی عنوان کرد: طرح 55 متری دارای 51 بلوک است که پروانه آنها صادر شده و به سرمایه گذاران متقاضی تقدیم می شود و شیوه نامه های 10 گانه در راستای اجرای آن نیز تهیه شده و معافیت های خوبی نیز برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است.

تاجران تاکید کرد: با همکاری و تعامل بخش دولتی و خصوصی بسیاری از عقب افتادگی های شهر اراک به زودی جبران می شود.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز در این نشست گفت: جذب سرمایه گذار در این کلانشهر از اهمیت بالایی برخوردار است و اقدامات خوبی در راستای جذب سرمایه گذار در استان مرکزی و کلانشهر اراک صورت گرفته است.

کاوه فلک افلاکی بیان کرد: شورای اسلامی کلانشهر اراک همه تلاش خود را برای تسهیل امور سرمایه گذاران به کار گرفته است.

گفتنی است در نشست هم اندیشی شهرداری اراک با سرمایه گذاران این شهر مشخصات طرح های نوسازی حاشیه طرح امیرکبیر(55 متری) و شیوه های سرمایه گذاری در راستای این طرح ارائه شد..


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها