Portal_background_image

استاندار در آئين تكريم و معارفه رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان؛ تسهيلات 50 ميلياردي روند تكميل بيمارستان وليعصر(عج) را سرعت مي بخشد

آقازاده استاندار مرکزی در آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، گفت:50 میلیارد تومان تسهیلات جهت تکمیل ساختمان بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) اراک پرداخت شده و موتور پیشرفت فیزیکی این بیمارستان سرعت بیشتری خواهد داشت.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار داشت: توسعه بیمارستان ولیعصر (عج) اراک شاه بیت تلاش مدیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک است که به مراحل پایانی نزدیک شده و با 500 میلیارد ریال تسهیلات بانک ملت، روند عملیات اجرایی سرعت بیشتری می گیرد.

استاندار مرکزی گفت: وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیز با عمل به تعهد و تزریق 500 میلیارد ریال اعتبار در سال 98 باید بهره برداری از مجموعه جدید بیمارستان ولیعصر (عج) اراک را ممکن می کند.

آقازاده افزود: با راه اندازی طرح توسعه در این بیمارستان سرانه ارایه خدمات استان مرکزی با میانگین کشوری همسان می شود.

استاندار مرکزی گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان عملکرد مطلوبی در سال های اخیر داشته و مدیریت هدفمند و مقتدر سرمایه این مجموعه بوده است.

 وی تصریح کرد: مدیریت دراین مجموعه عملکرد قابل دفاعی در توسعه فضای بهداشتی و درمانی، توسعه نیروانسانی، کادرسازی و خانه های بهداشت روستایی داشته است.

معاون فرهنگی و دانشجویی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  نیز اظهار کرد: قبل از اجرای برنامه تحول نظام سلامت 6 و 2 دهم درصد تولید ناخالص ملی به حوزه درمان اختصاص می یافت و این شاخص اکنون به هشت درصد رسیده است.

وی اظهار داشت: خدمات درمانی باید در حد کشورهای منطقه بهبود یابد و با اجرایی شدن برنامه تحول نظام سلامت ارایه خدمات بهداشتی و درمانی رشد قابل قبولی داشته است.

معاون فرهنگی و دانشجویی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی از موفقیت های دولت تدبیر و امید است که با برنامه تحول نظام سلامت کسب شده است.

فراهانی افزود: در این برنامه فرصت برابر به منظور بهره مندی از خدمات بهداشتی و درمانی در سراسر کشور فراهم شد و کاهش پرداختی از جیب مردم از 60 درصد به 40 درصد با تامین زیرساخت های درمانی محقق شد.

وی اظهار داشت: حوزه سلامت از بخش های مهمی است که دولت دوازدهم به آن توجه دارد، هرچند اکنون چالش هاییبرای تامین منابع حوزه سلامت وجود دارد.

معاون فرهنگی و دانشجویی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برخی به ناحق عنوان «پول پاشی» در حوزه بهداشت و درمان را مطرح کردند که ظلم به این حوزه است چرا که در سایه مدیریت صحیح منابع موفقیت های ماندگار در سال های اخیر حاصل شده است.

فراهانی افزود: تزریق منابع در قالب برنامه تحول سلامت حق مردم بود و این روند باید تداوم داشته باشد تا شاخص های بهداشتی و درمانی و سطح دسترسی به خدمات و کیفیت آن بهبود یابد.

وی اظهار داشت: حوزه بهداشت و درمان از حساسیت زیادی برخوردار است و هر حادثه کوچک در کانون توجه است و نیاز است که راهبردهای پیشگیری محور روز به روز تقویت شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کارنامه حوزه سلامت کشور و استان مرکزی در 40 سال حیات انقلاب اسلامی درخشان است و این درحالی است که در گذشته پزشکان از پاکستان، هند و تایلند مردم کشور ما را معاینه می کردند اما، سطح پزشکی ایران در دنیا و منطقه افزایش یافته و این توازن معکوس شده است و بیماران برای درمان به کشور ما وارد می شوند تا از دانش متخصصان ایرانی برای درمان بهره مند شوند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز گفت: فعالیت در حوزه بهداشت و درمان با برنامه ریزی منسجم و هدفمند و توجه به کیفیت مورد اهتمام این مجموعه قرار دارد.

دکتر «محمد جمالیان» افزود: توجه به حوزه پژوهش و تقویت اتاق فکر درمجموعه دانشگاه علوم پزشکی از اهداف جدی است که دنبال می شود.

وی ، بهبود شرایط خوابگاه های دانشجویی، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، نظارت بر مراکز درمانی، تامین نیروهای متخصص در شهرستان ها را از جمله برنامه های خود در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان عنوان کرد.

در این نشست دکتر محمد جمالیان به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک معرفی و از خدمات دکتر حسن طاهر احمدی تقدیر شد.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها