Portal_background_image

تسریع در خدمات صادراتی از برنامه های اقتصادی استان مرکزی است

استاندار استان مرکزی گفت: جبران فرصت سوزیها و تسریع در ارائه خدمات صادراتی از برنامه های مهم اقتصادی و اولویتهای کاری مدیران دولت یازدهم در این استان است.
 

«محمدحسین مقیمی» شامگاه شنبه در همایش تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان مرکزی افزود: بی توجهی به عنصر زمان در سالهای اخیر باعث شده که اهداف تعیین شده در برنامه پنجم و سند چشم انداز نظام در حوزه صادرات محقق نشود و اگر به موقع اقدام لازم انجام نشود با تعمیق شکافها ، جبران عقب افتادگی مشکل تر می شود.

وی بیان کرد: بر اساس اهداف برنامه پنجم توسعه باید رشد هشت درصدی اقتصادی ایجاد شود که پنج درصد آن از محل تولید و سرمایه گذاری و دو نیم درصد باید از محل افزایش بهره برداری حاصل شود.

وی توضیح داد: بنگاه های اقتصادی باید با برنامه و شیوه های نوین مشارکت عملی خود را همگام با برنامه های دولت برای تحقق سهم پنج درصدی ارتقای تولید و سرمایه گذاری و حل مشکلات فنی ایفا کنند اما در حوزه ارتقای بهره وری حضور مسوولانه در کاهش اثرات پرت زمانی در صدر است.

استاندار استان مرکزی بیان کرد: بیش از 40 موضوع فنی و تخصصی در حوزه موانع صادراتی وجود دارد که دولت یازدهم با شناسایی و ارائه راهکار بصورت میدانی برای حل آنها وارد عمل شده و باید در زمینه ارتقای بهره وری زمانی و فرصت سازی تجاری نیز در قالب برنامه چهار ساله عقب افتادگی را با سرعت جبران کنیم.

مقیمی تصریح کرد: مهمترین نیاز روز کشور در حوزه صادرات توجه به ارتقای کیفیت کالاهای داخلی است و درکنار بهره مندی ازمزیت رقابت پذیری باید بازار شناسی و راهگشایی اسان نفوذ به بازارهای هدف نیز تسهیل شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این نشست گفت: صادرات موتور محرکه اقتصاد کشور است و رویکرد دولت یازدهم رونق صادرات به عنوان پایگاه تولید ثروت و اشتغال است .

«علیرضا زاوشی» افزود: صادرات با سرمایه گذاری خارجی نسبت مستقیم دارد و تلاش تیم اقتصادی استان برای رونق صادرات باید معطوف به جذب سرمایه گذار و شریک خارجی باشد.

وی توجه به اصلاح فناوری تولیدی استان و کیفیت بخشی به محصولات تولیدی را از ضرورتهای مهم این حوزه عنوان کرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ثبات نرخ ارز و شفاف سازی و سهولت طیفی از قوانین صادراتی را از برنامه های خوب دولت در حوزه تولید و صادرات عنوان کرد و خواستار ادامه برنامه ها ی اثرگذار و با هدف در این بخش شد.

زاوشی بیان کرد: با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور تقویت توان بانکهای تخصصی در پاسخگویی به تولید کنندگان و صادرکنندگان و گسترش فرهنگ صادراتی را به عنوان زیربنای اقتصاد استان از ضرورتهای این منطقه عنوان کرد.

در این آیین علاوه بر رونمایی از کارت صادراتی هوشمند استان مرکزی از 14صادرکننده برگزیده استانی این خطه نیز با حضور مسوولان سازمان توسعه تجارت و اتاق بازرگانی ایران تقدیر شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها