Portal_background_image

استاندار مركزي تاكيد كرد: تسريع در ايجاد پنجره واحد خدمات سرمايه گذاري در استان

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست بررسی آخرین وضعیت استقرار پنجره واحد سرمایه گذاری و تجارت در استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: همه اقدامات مورد نیاز برای تشکیل پنجره واحد سرمایه‌گذاری در استان طبق بررسی‌های کارشناسی دقیق باید به سرعت انجام شود.

.زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: با توجه به تاثیر تشکیل این پنجره واحد بر چابکی و سرعت عمل سرمایه‌گذاری، همه باید با سرعت برای تشکیل هرچه سریع‌تر این پنجره وارد عمل شوند.

استاندار مرکزی ادامه داد: داشتن پنجره واحدی که نتواند تسهیل در امر سرمایه گذاری ایجاد کند برای استان کارساز نیست و موجب می شود که متقاضیان در مراجعه به استان با کندی و مشکلات سابق مواجه باشند

وی بر لزوم ایجاد بانک اطلاعاتی از سرمایه گذاران و خدمات دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: ایجاد  این بانک اطلاعاتی از موضوعاتی است که در استان به سرعت نیاز به پیگیری دارد و باید به گونه ای عمل شود که پتانسیل ها و ظرفیت های سرمایه گذاری استان مرکزی برای متقاضیان داخلی و خارجی روشن و شفاف باشد.

وی با اشاره به اینکه برای ارتباطات بر خط و آنلاین دستگاه‌ها اعتبار قرار داده خواهد شد، افزود: وضع ما در خصوص سرمایه‌گذاری خوب نیست و کار سرمایه‌گذار به‌موقع انجام نمی‌شود و به این سبب نارضایتی اتفاق می‌افتد.

زمانی‌قمی با این توضیح که در صورت رانت‌بازی سرمایه‌گذاری سریع انجام می‌شود و هیچ مانعی به وجود نمی‌آید ،در غیر این صورت پروسه‌های اداری بر سر راه سرمایه‌گذار است، گفت: به عنوان دستگاه حاکمیتی مراقب همه این امور هستم و تخطی در این رابطه را نمی‌پذیرم.

وی بسیج شدن همه دستگاه‌ها در خصوص تشکیل پنجره واحد را امری لازم دانست و افزود: مکان مورد نظر این پنجره باید تعیین و ملزوماتی همچون تشکیل بانک اطلاعاتی، شناسایی زمین‌های مستعد نیز باید به سرعت و طبق کاری کارشناسی محقق شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: هر دستگاهی باید نماینده آموزش‌دیده، متبحر و متعهد برای این منظور معرفی کند که بعد از تشکیل پنجره واحد به منظور تسریع در روند امور حضوری مداوم داشته باشد.

زمانی‌قمی اضافه کرد: در امر سرمایه گذاری باید مجوزهای مورد نیاز برای هر دستگاه مشخص و تا جایی که مقررات اجازه می‌هد از تعداد مجوزها کم شود و همه در قالب این پنجره واحد قرار گیرند که سرمایه‌گذار با یک اطلاعات صحیح و کامل و مراحل اداری کوتاه سرمایه‌گذاری خود را انجام دهد.

استاندار مرکزی بر دعوت از سرمایه‌گذاران به منظور دریافت نظرات آنها و تصمیم‌گیری درست در جلسات بعدی تاکید کرد .

مدیرکل اقتصاد دارایی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: بر اساس ارزیابی های بانک جهانی در ارائه خدمات سرمایه گذاری، جایگاه ایران در خور ظرفیت ها نیست و باید ارتقا یابد.
حسن میرزاخانی افزود: چابک سازی فرایند خدمات سرمایه گذاری نیاز به اصلاح شرایط طویل و غیرشفاف کنونی این حوزه دارد و باید آسیب های آن مهار شود.
میرزاخانی توضیح داد: پنجره واحد کلیدی است که تمام خدمات اداری را در یک نقطه مشترک جمع آوری می کند و متقاضیان به جای دریافت خدمات چندگانه و غیرمتمرکز با شیوه ای روان و برنامه محور از این خدمات بهره مند می شوند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: پایه اقتصاد سالم و توسعه محور بر برنامه ریزی اصولی و زیرساخت های قوی استوار است و با ایجاد پنجره واحد در استان می توان مدیریت یکپارچه و هدفمند را در فرآیند اخذ مجوزها ایجاد کرد و این مهم به عنوان یک سرمایه مهم در حوزه اقتصادی محسوب می شود.
یادگاری افزود: زمینه های سرمایه گذاری شناسایی شده در استان فرصت هایی هستند که باید به طرح های اقتصادی کارا تبدیل شوند و پنجره واحد در این فرآیند نقش اساسی دارد.
در این نشست مدیران کل گمرکات استان مرکزی، دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، استاندارد و تحقیقات صنعتی و فرماندار خنداب در خصوص چگونگی کیفیت بخشی به خدمات پنجره واحد استان مرکزی موضوعاتی را مطرح کردند.

 سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها