Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: تسريع در اجراي طرح انتقال آب از سد كوچري به خمين

زمانی قمی استاندار مرکزی در بازدید از طرح انتقال آب از سد کوچری به شهرستان خمین، خواستار تسریع در اجرا و بهره برداری این طرح شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:  مهلت تعیین شده برای این طرح تیرماه امسال است و باید در زمان باقی مانده امور اجرائی در تکمیل و بهره برداری از آن شتاب گیرد.

وی اظهارکرد: مشکلات و موانع تسهیلات بانکی برای تسریع در این طرح حل می شود تا انتقال آب به خمین شتاب گیرد چرا که این شهرستان با مشکل خشکسالی و بحران جدی ناشی از بی آب مواجه است.

زمانی قمی یکی از زیر ساخت های لازم برای توسعه شهرستان خمین را آب عنوان کرد و گفت: تکمیل و بهره برداری از طرح انتقال آب یکی از مطالبات به حق مردم زادگاه امام راحل است. 

 گفتنی است پس از بازدید از این طرح  در نشستی با حضور استاندار مرکزی ، فرماندار شهرستان خمین  و مسئولین ذی ربط مسائل و مشکلات این طرح مورد بررسی قرار گرفت.

****استاندار مرکزی: فرهنگ پاسخگوئی باید در کشور نهادینه شود

زمانی قمی استاندار مرکزی درنشست شورای اداری خمین که در مجتمع فرهنگی و هنری بیت تاریخی حضرت امام برگزار شد از روند کند پروژه انتقال آب از سد کوچری به خمین انتقاد کرد و افزود: اواخر سال گذشته در بازدید از این پروژه و توضیحات پیمانکار و کارشناسان در گفت وگو با خبرنگاران بهره برداری از طرح انتقال آب به خمین در تیر ماه سال 95 اعلام شد.

 استاندار مرکزی علت تاخیر در بهره برداری این پروژه را برخورد به صخره سنگی در طول مسیر انتقال آب بیان کرد و افزود: علت هر چه باشد قصور در کار شده و نباید بهره برداری از این پروژه بیش از این به طول انجامد.

زمانی قمی با بیان اینکه فرهنگ پاسخگوئی، پاسخ دادن و معذرت خواهی پس از اشتباه باید در کشور رایج و ساری شود، بیان کرد: در جهت تسریع در اجرای این پروژه  مدیر عامل آب منطقه ای استان و مسئولان ذی ربط باید تا اتمام پروژه در شهرستان حضور داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: هر حرکتی را تکاملی باید و هر کاری که شروع می شود آغاز کنندگان آن به نقطه نهائی و تکامل آن می اندیشند و عالم خلقت هم آغاز ،تکامل و پایان خوشی دارد.

زمانی قمی افزود: همه انبیا و فرستادگان خداوند بزرگ برای هدایت بشر آمده اند و امری سترگ را آغاز کردند اما تکامل همه آن حرکتها  فقط در تحقق فرج است و نیمه شعبان نوید تکامل زحمات همه انبیا و ائمه را می دهد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: نیمه شعبان فریادی است برای آنکه هم غدیر خم و هم بعثت رسول اکرم (ص) تکمیل خواهد شد و پاکی ها در جهان حکومت و پاکها حکم فرمائی خواهند داشت و همه ما در انتظار چنین روزی هستیم و پیروان آزادی، توحیدی و ادیان الهی در انتظار تحقق این امر مهم هستند.

زمانی قمی خرداد را بعنوان ماه پرحادثه در ایران عنوان کرد و گفت: نهضت با عظمت انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) در نیمه خرداد ماه سال 1342 آغاز شد  گرچه از منظری برایمان بسیار تلخ بود چرا که شهدای زیادی را تقدیم انقلاب اسلامی کردیم اما از این جهت شیرین بود که این نهضت بزرگ بنیان شد و در سپیده دم روز 22 بهمن سال 1357 تحت رهبری امام راحل به پیروزی رسید و نهال مقدس جمهوری اسلامی غرص گردید.

وی افزود: سوم خرداد ماه سالروز فتح شرافتمندانه و جاویدان خرمشهر است که این روز را به همه مردم شریف استان مرکزی و شهرستان خمین تبریک و شادباش عرض می کنم.

استاندار مرکزی با تقدیر از خانواده شهدا به ویژه خانواده شهید مدافع حرم علی اکبر عربی از خمین افزود: دلیرمردانی که داوطلبانه جان خود را در مصاف مقاومت و دفاع از حرم اهل بیت نثار کردند از جایگاه ویژه ای برخوردارند و یاد و خاطره این عزیزان هیچ گاه از خاطر ملت ایران پاک نمی شود.  

گفتنی است در این مراسم امام جمعه شهرستان خمین نیز سخنانی را بیان کرد و از خانواده شهید مدافع حرم علی اکبر عربی تجلیل شد.

***استاندار مرکزی با امام جمعه شهرستان خمین دیدار کرد

در این  دیدارحجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه خمین ضمن تقدیر از زحمات بی شائبه مسوولان استان و شهرستان در جهت توسعه و پیشرفت خمین بر لزوم پیگیری جهت تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام شهرستان تاکید نمود .

در این دیدار در خصوص تعیین تکلیف میدان نقش امام ، تکمیل محورهای مواصلاتی خمین ، تسریع در تکمیل وبهره برداری از پروژه آبرسانی به خمین ، تعیین تکلیف پتروشیمی خمین و... بحث و تبادل نظر شد و استاندار مرکزی در خصوص پیگیری موارد مذکور از طریق مبادی ذی ربط قول مساعد داد.سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها