Portal_background_image

استاندار مركزي: تزريق نشاط به جامعه عامل كاهش آسيب هاي اجتماعي و افزايش اميد است

آقازاده استاندار مرکزی در دیدار با هنرمندان استان که به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی در محل استانداری برگزار شد، گفت: تزریق نشاط به جامعه عامل محوری در کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی و افزایش امید در بین مردم است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: جامعه عاری از نشاط نمی تواند مسیر توسعه متوازن را به درستی بپیماید و نیاز است که این مولفه مهم روز به روز در لایه های جامعه گسترش یابد.

وی بیان کرد: به گواه مستندات پژوهشی دامنه نشاط اجتماعی در استان مرکزی در حدانتظار نیست و نیاز است که محرک های هدفمندی در این راستا پی گرفته شود و اصحاب اندیشه و هنر می توانند در بهبود امید و نشاط جامعه نقش آفرین باشند.

استاندار مرکزی ادامه داد: نشاط آفرینی در جامعه در چارچوب قوانین نیاز روز استان به ویژه جوانان است که حوزه هنری باید در این زمینه به صورت جدی ورود پیدا کند.

آقازاده بیان کرد: با وجود همه ظرفیت های هنری در استان مرکزی، تجهیزات و سازمان های مورد نیاز هنرمندان در این استان به نسبت سایر استان های کشور کم است و در این خصوص عقب ماندگی هایی احساس می شود.

استاندار مرکزی افزود: محدودیت اعتبارات بخش دولتی در حوزه فرهنگی و هنری باید با مشارکت خیران هنردوست جبران شود و امسال باید در این زمینه فعالیت جدی صورت بگیرد.

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: در چند ماه گذشته با وجود مشکلات مالی، یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای اجرای برنامه های مختلف حوزه هنری تخصیص یافته است.

 حقیقی افزود: استعدادهای هنری زیادی در استان مرکزی وجود دارد که شناسایی و حمایت آن ها ضروری است.

وی بیان کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی هنرمندان استان مرکزی استان مرکزی است.

مدیر حوزه هنری استان مرکزی هم در این نشست گفت: هفته هنر انقلاب اسلامی فرصت مناسبی برای بازخوانی آرمان های انقلاب اسلامی و ارائه تولیدات هنرمندان در این راستا به مخاطبان و جامعه است.

میرزایی افزود: حوزه هنری با ساختار چابک می تواند در بخش های مختلف ورود پیدا کند و در برنامه های نشاط آفرین سهم داشته باشد.

وی بیان کرد: 18 سال از جدایی حوزه هنری از سازمان تبلیغات اسلامی می گذرد اما، حوزه هنری استان مرکزی در زمینه سخت افزاری با مشکلات زیادی همراه است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها